Geladrink Ferritin: Pomoc v boji s jarní apatií!

Geladrink Ferritin: Pomoc v boji s jarní apatií!
zdroj: Shutterstock

S příchodem jara je člověk zmaten paradoxem. Sváří se v něm dva protichůdné pocity. Díky slunci jsme plni energie, a zároveň se cítíme unavení jako nikdy předtím. Do ničeho se nám nechce, jsme apatičtí a líní. K tomu letos přispívá i koronavirová pandemie, která se stále protahuje a situace se může jevit beznadějně.

Možná se domníváme, že se jedná o jarní únavu. Ta s ústupem zimy přirozeně souvisí. Stavu se tedy jednoduše přizpůsobíme a čekáme, až přejde. Smutnou pravdou ale je, že za jarní únavu si vlastně můžeme sami. Příroda nám zimním časem naznačuje, že přichází doba odpočinku. Zvířata se ukládají k zimnímu spánku, naši předkové užívali klid po vyčerpávajících měsících trávených prací na polích. Ale my?

Nerespektujeme čas určený k odpočinku
My se v zimě chováme stejně jako v kterémkoliv ročním období. Což souvisí se zvýšeným výdejem energie, a to nás samozřejmě dlouhodobě vyčerpává. Přirozený proces stmívání prodlužujeme umělým osvětlením a ignorujeme tím nastavení našeho těla: Nepřirozeným nadbytkem světla jej nutíme k neustále produkci hormonu serotoninu. Trpíme nespavostí, protože „uspávací“ hormon melatonin se důsledkem toho tvoří velmi pomalu. Vše vrcholí neustálou únavou a podrážděností, kterou přičítáme jarní únavě.

Důležité je dodržovat pitný režim
Proto je třeba zabojovat proti jarní malátnosti a dostat se z ní vlastními silami. Především je třeba dbát na dodržování pitného režimu. Voda totiž nejen, že zavlažuje celý organismus, ale podporuje i přirozenou funkci pohybového aparátu. Pro hydrataci kloubních chrupavek je optimální pít v základu asi 35 ml čisté vody na kilogram hmotnosti člověka denně. Ideálním čistícím prostředkem jsou v tomto směru například čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, které odplaví nežádoucí toxiny. Podobný účel plní i popíjení vlažné vody s kapkou citronové šťávy, bylinné čaje s vysokým obsahem vitaminu C nebo čaj z kopřiv, který podporuje i červenou krvetvorbu. Ta zvyšuje okysličení organismu, čímž odstraňuje únavu.

Vše v jednom balení
Pokud si chcete usnadnit práci se sháněním různých surovin potřebných pro boj s jarní únavou, a přesto toužíte dodat tělu vše, co si v tomto směru žádá, můžete vyzkoušet Geladrink® Ferritin. Ten je součástí řady kolagenních doplňků stravy Geladrink® určených k výživě kloubů, chrupavek a kostí, v nichž červená krvetvorba probíhá. Základem doplňku stravy Geladrink Ferritin je kolagenní bílkovina ve formě kolagenních peptidů, které přispívají k normální fyziologické funkci kostí.

Krvetvorbu je třeba neustále podporovat
Geladrink Ferritin je určen lidem s potřebou doplnění železa, mědi a vitamínů, ženám ve fertilním věku i těm, které jsou těhotné nebo kojí, dále dětem od 3 let, dospívající mládeži, sportovcům a těžce fyzicky pracujícím. Geladrink Ferritin je vhodné užívat také při sportu, poruchách imunity, zvýšené fyzické i duševní zátěži. Minimální doba podávání by měla být alespoň 60 dní, optimem je 120 dní: Krvetvorba je totiž proces neustálý, proto je třeba jej soustavně podporovat, a to zejména při zvýšené zátěži a únavě.

DOPORUČUJE SPT ČLS JEP

Otevřít galerii

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!