Názor odborníka na jarní detox: Z očisty se stal byznys – nevěřte všemu

Názor odborníka na jarní detox: Z očisty se stal byznys – nevěřte všemu
zdroj: Adobe Stock

Dlouho očekávané jaro je tu. Kabáty zavíráme do skříní, uklízíme ostošest a ke slovu se dostávají i úklidy našeho těla – očisty a detoxikace. Co tyto pojmy přesně znamenají? Je opravdu nutné se na jaře čistit? A co nám o nás říká jarní únava?

V 10 + 1 otázkách se dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás zajímají. Na názor ohledně jarního detoxu a různých očistných kúr jsme se zeptali RNDr. Michaely Bebové, odbornice na výživu a biochemičky.

Sledujte náš kanál na youtube

Jarní očista
Obliba jarních očistných a detoxikačních kúr stále roste. Je to způsobené hlavně rozmachem zdravého životního stylu – máme více možností a mnoho produktů je nám více dostupných, než tomu tak bylo dříve. Máme ale také více lidí a tzv. pseudo-odborníků, kteří jarní očisty a detoxy propagují a prezentují je jako zázračné procesy, které nám přinesou zdraví. Detoxikace je ale zcela běžně probíhající proces, který probíhá dnes a denně v nejrůznějších podobách. Jak ho tedy může najednou podpořit několik ovocných nápojů?

Podpora správné funkce těla, přirozené detoxikace a celkového zdraví je samozřejmě důležitá. Problém je v tom, že o té správné a efektivní podpoře se tolik nepíše, proto při ní nestačí pouze vypít rozmíchaný prášek ve vodě. Vyžaduje aktivitu, změny a vystoupení z komfortní zóny. Jak by mohla vypadat vaše jarní očista a jak bojovat proti jarní únavě? Více se dozvíte v našem rozhovoru.

Moderátorka: Zuzana Košařová

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!