Každý může mít krásné vlasy. Jakou vlasovou péči vybrat?

Každý může mít krásné vlasy. Jakou vlasovou péči vybrat?
zdroj: Unsplash

Možná vás překvapí, co vše narušuje vlasovou strukturu. Kromě nápravy v rámci eliminace některých faktorů, je třeba použít prostředky, které jsou účinné a vlasy nejen vyživí, hydratují, ale také obnoví jejich strukturu. Podstata spočívá ve správném výběru i aplikaci. Co vlasům pomáhá?

Faktory, které mají negativní vliv a poškozují vaše vlasy, lze rozdělit na ty, za které si může člověk svým způsobem sám a ty, které těžko lze ovlivnit. Do té první skupiny náleží používání vlasových barviv, tepelný styling, použití nesprávných vlasových přípravků apod. Zatímco stres, suchý vzduch, mráz, déšť, některá antibiotika apod., lze hůře eliminovat. To vše způsobuje poškození vlasů, kořínků i konečků. Výsledkem jsou nejen viditelně poškozené vlasy, ale to vše může vést i k samotnému vypadávání. Jak cíleně o vlasy pečovat?

Infuze – mimořádně efektivní hloubková péče
Infuze proniká hluboko dovnitř a poskytuje výživu, hydrataci od kořínků až po samotné vlasy. Infuze, zpravidla se jedná o dávku velikosti ampulky, se aplikuje výhradně na mokrý a čistý vlas, který je otevřený a tímto se dosáhne nejvyššího možného účinku. Vyzkoušet lze minerální infuze, které vynikají tím, že obnovují optimální úroveň výživných prvků uvnitř vlasového dřínku. Vlasům je poskytnuta zároveň i maximální ochrana. Již po jedné aplikaci jsou viditelné výsledky na pohled i dotek. Vlasy působí vitálněji, zdravěji, bez roztřepených konečků, jsou ucelené a bez jakéhokoliv zatížení. Výhodou infuzí je to, že je lze vše aplikovat v pohodlí domova.

Regenerační spreje na obnovu struktury
Výhodou regenerační péče je, že se nemusí oplachovat, jedná se o tzv. bezoplachovou péči, tj. rychlá a snadná aplikace, úspora času, okamžitá pomoc. Vybírejte přípravky bez obsahu aerosolu, které nezatíží vlasy. Regenerační spreje působí a vyrovnávají vrchní část vlasové struktury, nepronikají dovnitř jako v případě výše uvedené infuze. Zpravidla obsahují i ochranný UV filtr. Vlasy jsou viditelně lesklejší a zářivější. Jak už z názvu i vyplývá, tyto produkty regenerují vlasy. Jsou dobrou ochranou i pro barvený vlas. A chrání před nepříznivými vlivy počasí apod.

Vlasové oleje
Olej obalí a zacelí vrchní část vlasu, dokonale ho uhladí. Díky obsahu významných složek, jako je například arganový či lněný olej, excelují tyto produkty hedvábnou texturou a příjemnou vůní. Použít lze na suché vlasy, kdy se docílí okamžitého ucelení, výjimečného lesku nebo úpravy krepatých a poškozených vlasů na povrchu. Vlasy jsou po aplikaci jemné, pružné a upravené. Při použití na vlhké vlasy dochází k usnadnění česání a ke zkrácení doby fénování. Vlasy jsou nejen lehké, nezatížené, snadno se rozčesávají, ale také získají na objemu a je umocněn jejich přirozený lesk.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Užívání léků se zdaleka netýká jen seniorů, ačkoliv ti mívají s jejich polykáním zpravidla největší zkušenosti. Ani mladší ročníky by ale pravidla správného zacházení s medikamenty neměly brát na lehkou...

Čtěte dál
Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor je považován za všelék. Co obsahuje, že má tak silný a blahodárný účinek na lidský organismus? Jak je možné tento malý zázrak...

Videorozhovor