Jak se v létě chránit před tvořením pigmentových skvrn od sluníčka?

Jak se v létě chránit před tvořením pigmentových skvrn od sluníčka?
zdroj: Adobe Stock

Léto, jedno z nejoblíbenějších ročních období. Doba dovolených, odpočinku a zábavy. Kdy jindy si užít sluníčka než v létě? Avšak sluneční záření může i za tvorbu pigmentových skvrn. Jak se tedy efektivně chránit před vznikem pigmentových skvrn v letním období?

Slunce má prospěšný vliv na naše zdraví, nejen na naši náladu, ale také se podílí na snížení míry stresu v našem těle. Vitamín D je velice důležitý pro absorpci vápníku ze střev. Rovněž při pobytu na slunci dochází ke zvýšení množství i aktivity bílých krvinek, posílení imunitního systému. Díky zvýšené produkci hormonu melatoninu, jenž pomáhá regulovat spánek, se zlepší potenciální problémy s nespavostí apod. Pro mnohé je slunce zdrojem pozitivní energie.

Avšak nadměrné slunění a pobyt na slunci bez dostatečné ochrany je nebezpečnou záležitostí, která může z estetického hlediska způsobit právě tvorbu tzv. pigmentových skvrn. Tento problém se týká všech, nicméně pravdou je, že vyšší predispozici mají ženy, osoby s tmavší pokožkou a starší osoby. A nejvíce náchylné jsou těhotné ženy. Logicky se tyto skvrny objevují na místech, která jsou nejvíce vystavena slunečním paprskům, tj. v obličeji, na dekoltu, ramenou a rukou.

Hydratace, výživa, ale i správný faktor
Důležitá je péče o pokožku, tj. pravidelně ji hydratovat prostřednictvím přípravků obsahujících panthenol, antioxidanty, aloe vera apod. Je třeba myslet na to, že účinná ochrana spočívá v péči o pleť nejen při pobytu na slunci, ale po celý den, tudíž je vhodné na noc použít rehydratační sérum.

Pokožce pomáhá také dostatečný přísun vitamínu C, E, zinku, selenu a betakarotenu. V letním období kromě používání kvalitní kosmetiky s vysokým UV filtrem je vhodné místo make-upu použít speciální CC či BB krémy s filtrem proti slunci. Používání denních krémů s vysokým ochranným faktorem by mělo být samozřejmostí. Doporučuje se používat SPF 50 na obličej a minimálně faktor 30 na tělo, ruce a to včetně hřbetu rukou, kde se pigmentové skvrny tvoří mnohdy dříve než na obličeji. Při koupání je třeba krém s ochranným faktorem použít opakovaně, alespoň vždy po 2–3 hodinách.

Praktickou a účelnou ochranu zajistí také klobouk, který ochrání váš obličej a ještě s ním můžete udělat parádu v rámci svého letního outfitu. Rozhodně se nevyplatí šetřit na používání ochranných přípravků. Pokud je to možné, tak se nevystavovat slunečnímu záření přes poledne. Nezapomínejte ani na rty, které je třeba taktéž ochránit, speciálními balzámy s vyšším faktorem. Spolehnout se lze také na přípravky mající zesvětlující účinek, které zmírní viditelnost pigmentových skvrn a zároveň působí i coby prevence tvorby nových.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?

Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?

Kdo by netoužil po krásné a hladké pokožce, pokud možno bez celulitidy? Cesta k dosažení pružné, mladistvé a na dotyk hebké pokožky je snadnější, než si možná myslíte. Zařaďte do svého pěstícího rituálu...

Čtěte dál