Silný imunitní systém je takový, který dokáže uskutečnit útok zevnitř

Silný imunitní systém je takový, který dokáže uskutečnit útok zevnitř
zdroj: Shutterstock

Silný imunitní systém je nejúčinnější zbraní organismu proti útoku patogenních mikroorganismů. Silný imunitní systém je totiž připravený sám na ně zaútočit. A v tomto případě platí rčení, které bývá často užíváno spíše jako demonstrace nesprávného přístupu: nejlepší obrana je útok. V případě virů a bakterií se totiž jedná o princip, který zabírá.

Oslabená imunita dnes trápí velkou část populace a nejedná se pouze o seniory nad 65 let věku, kteří jsou v souvislosti s panující pandemií nového typu koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19 skupinou nejzranitelnější. Projevuje se zejména zvýšenou náchylnosti k infekčním chorobám, výraznou únavou, chronickou rýmou, problémy s kůží (jako je opar, bradavice, různé ekzémy a vyrážky apod.), také bolestmi břicha, průjmy a nejrůznějšími alergiemi. Oslabená imunita může vyústit až ve vznik některých závažných chorob, jako je třeba i rakovina.

Hlavní funkce imunity? Rozeznávat „vlastní“ od „cizího“
Jedinou skutečnou obranou před viry, bakteriemi, kvasinkami a plísněmi, kyslíkovými volnými radikály, chemickými látkami, a dokonce i před emocemi jako je strach, úzkost a panika, je silný a fungující imunitní systém. Jeho zdraví se odvíjí od toho, jak je schopen plnit svou hlavní funkci: a tou je rozeznávat „vlastní“ od „cizího“. Imunitní systém je jeden velký orgán rozprostřený po celém těle, jehož buňky mají za úkol všímat si toho, co do těla nepatří, a to následně likvidovat a vypuzovat ven, pryč. Díky této strategii se mu daří udržovat stabilní a nenarušené vnitřní prostředí, díky němuž potom stabilně prospíváme – jednoduše řečeno, jsme zdraví.

Imunitní hrdiny posilují vitaminy. Ty dodá strava
Lymfocyty, leukocyty, monocyty, neutrofily, makrofágy či protilátky, tedy imunoglobuliny, cytokiny a další. Tak se nazývají buňky imunitního systému, které v těle nacházejí a identifikují ono „cizí“, čímž jsou viry a bakterie, s nimiž následně tyto molekuly bojují. K těmto imunitním „hrdinům“ patří také vitamin a další biologicky aktivní látky, které posilují celkovou funkčnost přirozené obranyschopnosti lidského organismu. Ty bychom měli získávat ze zdravé stravy, tedy především z čerstvého ovoce a zeleniny. V současné době se však bohužel tyto přírodní zdroje nevyznačují takovým obsahem cenným živin, jako tomu bylo dříve, a v mnohých případech jsme tam, chceme-li organismus účelně podpořit, odkázáni na doplňky stravy. Ty bychom potom měli vybírat moudře.

Chraňte se ZEVNITŘ
Kvalitním a tradicí prověřeným doplňkem stravy, který tělu dodává bioaktivní látky podporující přirozenou funkci imunitního systému, je novinka společnosti Orling s.r.o., která je známým výrobcem kolagenních doplňků stravy značky Geladrink. Širokou rodinu kvalitních produktů nyní obohatila o nového člena reagující na současnou situaci ohledně pandemie nového typu koronaviru SARS-CoV-2 způsobujícího nemoc COVID-19. Nováček nese jméno SOS VITAMIN KOMPLEX Orling® a obsahuje komplex látek podporujících zdraví imunitního systému a dýchacích cest. Byl speciálně vyvinut pro krizové stavy imunitního systému a podporu zdraví dýchacích cest.

O kvalitě rozhoduje OBSAH
Mezi bioaktivní látky, které doplněk stravy SOS VITAMIN KOMPLEX Orling® obsahuje, má přední postavení král vitaminů vitamin C. Ten přispívá ke zdraví buněk imunitního systému likvidujících cizorodé viry, bakterie a záněty. Přispívá rovněž k tvorbě kolagenu v pojivových tkáních kůže a sliznic, zlepšuje kožní a epiteliální bariérovou funkci, tvořící základ obrany před patogenními mikroorganismy. Jeho nedostatek oslabuje imunitu a činí tělo náchylnějším k infekcím. Dalším vitamínem, který SOS VITAMIN KOMPLEX Orling® obsahuje a na němž rovněž stojí lidský imunitní systém, je vitamín D, jehož dlouhodobý nedostatek je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k akutním respiračním infekcím a chřipce. K síle imunitního systému, mírnění únavy a vyčerpání a k normálnímu okysličování tkání dále přispívají také vitamíny A, B6, B12, kyselina listová. Vitamíny B2 a B5 přispívají k redukci únavy a vyčerpání. Vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a je silný antioxidant. Další silné antioxidanty selen a zinek také přispívají ke zdraví imunitního systému. Užitečné jsou i extrakty z bylin Astragalus membranaceus a sedmikráska obecná, které přispívají ke zdraví imunitního systému a podporují obranyschopnost organismu. Extrakt z rostliny Boswellia serrata přispívá ke zdravé funkci dýchacího systému. Extrakt z Dobromysli obecné přispívá ke zdraví horních cest dýchacích, podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a normalizuje krevní tlak.

Otevřít galerii

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!