Peeling by měl být součástí kosmetické rutiny. Efektivní odstranění odumřelých kožních buněk z těla i tváře pomůže podpořit krevní mikrocirkulaci. Navíc prozáří pleť a zlepší obnovu kožních buněk. Jak na peeling v přírodním kabátě?
Co je vlastně peeling?
Peeling je kosmetické ošetření, které vaši pleť především vyčistí. Zbaví ji toxinů, odumřelé kůže, přebytečného mazu a pomůže rozproudit krevní oběh v mikrocévách, umístěných pod kůží. Pokožka je po jeho použití zářivá, hladká a připravená k dalšímu rozmazlování. Podle typu pokožky používejte peeling maximálně dvakrát týdně. Protože nic se nemá přehánět. Přílišné obrušování může kůži způsobit více škody než užitku a vést k oslabení kožních vrstev.
Mikroplasty v peelingu
Konvenční kosmetický průmysl používal a někdy stále používá do peelingů plastové mikrokuličky. V současné době je jejich výskyt snížený, protože mnoho výrobců reagovalo na výzvu Asociace výrobců kosmetiky na dobrovolné stažení těchto komponentů z produktů na evropském trhu. Mikrokuliček jsme se sice téměř zbavili, ale takzvané tekuté mikroplasty jsou používané v kosmetice nadále. O přímém legislativním zrušení obsahu plastových mikročástic v kosmetických produktech se v Evropské unii uvažuje v průběhu roku 2022.
Příroda odstraní odumřelé kožní buňky
Dobrým řešením, jak efektivně zbavit kůži odumřelých buněk jsou přírodní peelingy. Typickým komponentem, který dobře obrousí pokožku jsou třeba mletá kávová zrna, meruňková jádra, třtinový cukr, himalájská sůl nebo kyselina glykolová, případně můžete používat enzymatické peelingy s proteázou a lipázou. Určitě vybírejte peeling tak, aby co nejlépe vyhovoval vaší pokožce a nepoškodil ji. To samé platí u domácí výroby. Cukr a sůl používejte pro tělové peelingy, kávu a meruňková jádra pro peelingy na obličej.
Kyselina glykolová a ti druzí
Kyselina glykolová je přírodní alfa-hydroxykyselina. Nejčastěji se získává z cukrové třtiny, cukrové řepy a dalších látek. Je protizánětlivá a funguje jako středně silný peeling. Je aplikována při různých kožních onemocněních. Dobře proniká kůží a má schopnost odstranit lipidy, které drží pohromadě odumřelé kožní buňky. Síla peelingu a to, jak hluboko proniká do pokožky určuje přidaná koncentrace kyseliny glykolové. Tato kyselina se používá také pro redukci nevyrovnané pleťové pigmentace a odstranění ucpaných pórů.
Pokud jste ještě nezkoušeli enzymatické peelingy, určitě to udělejte. Jsou to vůbec nejjemnější peelingy, které snáší i ta nejcitlivější pokožka. Enzymy v něm obsažené pocházejí z ovoce a zeleniny nebo jsou odvozené z přírodních kvasinek. Jsou méně agresivní k vrstvám epidermis a působí pouze na odumřelé kožní buňky a pleťové nečistoty. Působí poměrně rychle, brání pocitu brnění kůže. Napomáhají podpořit přirozenou pevnost pleti a její lepší okysličení a efektivně působí proti stárnutí pokožky.
Zdroje: plasticsoupfoundation.org/en/, www.oecd.org, ncbi.nlm.nih.gov
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat
Zářivá slunečnice: slunečnicová semínka a olej jako booster pro vaši pleť
Slunečnice je jednou z typických letních květin. Její vysoká majestátnost, tyčící se za ploty chalup nebo projasňující krajinu zářivě žlutými květy je pastvou pro oči na pohodové procházce. Slunečnice...
Čtěte dál