Chladem a mrazem namáhaná pleť si zaslouží tu správnou péči, která vás nenechá na holičkách. Výživná másla jsou pro ni jako dělaná. Téměř každý zná kakaové nebo bambucké, ale už jste zkoušeli krásně voňavé mangové?
Co je mangové máslo?
Mangové máslo se lisuje z jádra oblíbeného manga. Můžete ho používat na tělo, vlasy i pokožku. Je ideální také pro výrobu domácí kosmetiky. Jeho složení bohaté na mastné kyseliny a antioxidanty. Ty dávají tomuto kosmetickému pokladu výborné zvláčňující, hydratační, zjemňující a protivráskové a schopnosti.
Jaké jsou hlavní výhody mangového másla?
Chcete-li jej používat na poli kosmetiky, tak se mangové máslo perfektně hodí pro péči o suchou, zralou, dehydrovanou nebo ochablou pokožku, ruce, nohy a také sceluje a hluboce vyživuje lámavé, krepaté, suché vlasy. Lze aplikovat přímo na pokožku, tělo, rty i vlasy. Poskytuje ochranu chladem namáhaní pleti, chrání ji před působením vnějších agresí. Je účinné při obnově přirozeného lipodového filmu pokožky. Ve vlasové kosmetice zlepšuje strukturu vlasového vlákna, činí vlasy krásnými, lesklými a perfektně vyživenými, působí jako prevence roztřepených konečků.
Je vhodné také pro eliminaci kožních šupinek u suché pokožky hlavy. Díky výborným antioxidačním vlastnostem a obsahu esenciálních mastných kyselin napomáhá pleti účinně bojovat proti útokům volných radikálů, které způsobují její předčasné stárnutí. Funguje jako protivráskový činitel, vyhlazuje jemné linky, vyhlazuje pokožku a podporuje její hebkost a přirozenou elasticitu.
Kde ho využít v DIY kosmetice?
Mangové máslo je skvělou ingrediencí k výrobě domácí kosmetiky. Dá se v olejové fázi vmíchat do emulzí, masek na obličej, šamponů i kondicionérů, balzámů na rty i tělo, pleťových a tělových krémů, masážních balzámů, produktů na eliminaci celulitidy a strií, opalovací kosmetiky a přípravků po opalování.
Hodí se do kombinací s měsíčkovým macerátem, mandlovým olejem, šípkovým olejem, olejem z arganu, brutnákovým olejem i bambuckým nebo kakaovým máslem. V péči o rty si skvěle rozumí s měsíčkovým macerátem, včelím voskem, jojobovým nebo mandlovým olejem.
Pokud si jej chcete pořídit, dbejte na to, aby bylo lisované za studena, jedině tak si zachová všechny potřebné látky. Dávejte pozor, aby bylo bez chemických rozpouštědel a různých příměsí jako jsou minerální oleje nebo chemické konzervanty.
Zdroje: organicfacts.net, webmd.com, cosmeticobs.com
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Oves v kosmetice: supersložka účinné, přírodní kosmetiky
Oves a ovesné vločky jsou hvězdou zdravých snídaní i svačin. Mají zajímavý nutriční profil dodávají organismu množství minerálních látek i potřebné vlákniny. Ve skutečnosti jsou také vynikající kosmetickou...
Čtěte dál
Zářivá slunečnice: slunečnicová semínka a olej jako booster pro vaši pleť

Léto dává nohám pořádně zabrat, jak jim pomoct přírodně?

Jak se oholit, aniž by vám vyskákaly pupínky a zčervenala kůže?

Péče o vlasy v létě: vhodný šampon a další vychytávky, které vašim vlasům pomohou

Kosmetické trendy: nontoxic, technologie a šetrnost

Mužská pokožka má svá specifika. Jak o ni správně pečovat?

Třešně a třešňové květy v kosmetice i jídelníčku

Voda v kosmetickém ošetření – pomocník nebo prokletí pleti?

Kastilské mýdlo a další tuhá kosmetika ušetří místo v kufru i životní prostředí

Správná péče o suché vlasy – co potřebují a co jim naopak škodí?

Pšeničné klíčky nepatří jen do ranní kaše. Olej prospívá ekzematické pokožce a krepatým vlasům
