Masky s obsahem černého uhlí: Jak fungují a jak si připravit vlastní?

Masky s obsahem černého uhlí: Jak fungují a jak si připravit vlastní?
zdroj: Adobe Stock

Donedávna sloužilo černé uhlí pouze jako prostředek na očistu organismu a efektivní pomoc při střevních potížích. Nyní ho lze najít jak v potravinových doplňcích, tak rovněž v kosmetických produktech. Jak vůbec funguje?

Proč vyzkoušet černé uhlí?
Aktivní uhlí má velmi pozitivní vliv na pokožku. Podstata tkví v lokální aplikaci tak napomáhá udržovat pleť jasnou a především čistou. Však působí doslova jako magnet na škodlivé látky a nečistoty.

Výrazné účinky jsou zaznamenávány zejména v souvislosti s problematickou, aknózní pletí. Je pravdou, že v tomto směru je velmi efektivní pleťová maska z černého uhlí, která dokáže vytáhnout černé tečky, zmenšit póry a poradit si s akné. Černé uhlí však má mnohem více prospěšných účinků, které jsou patrným a viditelným důkazem. Uhlí totiž díky své struktuře dokáže navázat značné množství látek - jedná se o účinnou adsorpci. A právě pro tuto svou vlastnost se dá považovat za detoxikační a používá se proto i v kosmetice. Hodí se takřka pro všechny typy pleti coby očistný přípravek.

Aktivní uhlí coby nedráždivý a netoxický produkt
Z výše uvedeného pramení, že se tak může používat na ošetření i citlivé pleti. A třeba takové bambusové uhlí dokonce je účinné jako prevence proti stárnutí kůže. Jen tak pro zajímavost, aktivní uhlí se vyrábí speciální metodou ze dřeva či jiných surovin, jako jsou například kokosové skořápky nebo právě zmíněný bambus.

Kromě toho, že uhlí adsorbuje přebytečný maz z pleti, vstřebává nečistoty, tak má také antivirové, antibakteriální, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Rovněž funguje coby regulátor vlhkosti. Pomůže i při ekzému, lupénce a suché popraskané kůži. A především zabraňuje tvorbě akné a příznivě snižuje tvorbu černých teček na pleti. Maska z uhlí nejen detoxikuje, ale také rozjasňuje a obnovuje poškozenou pleť a zbavuje odumřelých částí.

Proč si vyrobit domácí masku?
Na trhu jsou k dostání masky s obsahem černého uhlí. Přesto však efektivnější je výroba vlastní masky doma, kde máte opravdu přírodní variantu, bez dalších případných chemických složek a masku si lze i upravit dle konkrétního typu pleti a vaší potřeby. Jen pozor na to, že uhlí opravdu hodně špiní. Postup je snadný a rychlý. Na výrobu masky potřebujete lžičku aktivního uhlí, lžičku kaolinu, lžičku vody, jogurtu a zeleného či heřmánkového čaje. Z ingrediencí vytvoříte hladkou hmotu, kterou nanesete na umytou pleť. Samozřejmě vynecháte oční okolí. Necháte působit cca 15 minut až do úplného zaschnutí. Poté smyjete vlažnou vodou. Ideální je poté nanést hydratační krém.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor je považován za všelék. Co obsahuje, že má tak silný a blahodárný účinek na lidský organismus? Jak je možné tento malý zázrak využít nejen při vaření či nastydnutí? Jeho působení je mnohem rozsáhlejší....

Čtěte dál
Podzimní splín je přirozený, naučte se s ním vyjít

Podzimní splín je přirozený, naučte se s ním vyjít

S nástupem podzimu přibývá deštivých dní, ubývá slunce, které se večer schovává za obzor o poznání dříve než v létě. Není divu, že...
Jak se efektivně zbavit lupů ve vlasech přírodní cestou

Jak se efektivně zbavit lupů ve vlasech přírodní cestou

Lupy čas od času potrápí téměř každého. Nevypadají dobře a může je doprovázet nepříjemné svědění. Problému se ale jednoduše můžete...

Videorozhovor