Donedávna sloužilo černé uhlí pouze jako prostředek na očistu organismu a efektivní pomoc při střevních potížích. Nyní ho lze najít jak v potravinových doplňcích, tak rovněž v kosmetických produktech. Jak vůbec funguje?
Proč vyzkoušet černé uhlí?
Aktivní uhlí má velmi pozitivní vliv na pokožku. Podstata tkví v lokální aplikaci tak napomáhá udržovat pleť jasnou a především čistou. Však působí doslova jako magnet na škodlivé látky a nečistoty.
Výrazné účinky jsou zaznamenávány zejména v souvislosti s problematickou, aknózní pletí. Je pravdou, že v tomto směru je velmi efektivní pleťová maska z černého uhlí, která dokáže vytáhnout černé tečky, zmenšit póry a poradit si s akné. Černé uhlí však má mnohem více prospěšných účinků, které jsou patrným a viditelným důkazem. Uhlí totiž díky své struktuře dokáže navázat značné množství látek - jedná se o účinnou adsorpci. A právě pro tuto svou vlastnost se dá považovat za detoxikační a používá se proto i v kosmetice. Hodí se takřka pro všechny typy pleti coby očistný přípravek.
Aktivní uhlí coby nedráždivý a netoxický produkt
Z výše uvedeného pramení, že se tak může používat na ošetření i citlivé pleti. A třeba takové bambusové uhlí dokonce je účinné jako prevence proti stárnutí kůže. Jen tak pro zajímavost, aktivní uhlí se vyrábí speciální metodou ze dřeva či jiných surovin, jako jsou například kokosové skořápky nebo právě zmíněný bambus.
Kromě toho, že uhlí adsorbuje přebytečný maz z pleti, vstřebává nečistoty, tak má také antivirové, antibakteriální, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Rovněž funguje coby regulátor vlhkosti. Pomůže i při ekzému, lupénce a suché popraskané kůži. A především zabraňuje tvorbě akné a příznivě snižuje tvorbu černých teček na pleti. Maska z uhlí nejen detoxikuje, ale také rozjasňuje a obnovuje poškozenou pleť a zbavuje odumřelých částí.
Proč si vyrobit domácí masku?
Na trhu jsou k dostání masky s obsahem černého uhlí. Přesto však efektivnější je výroba vlastní masky doma, kde máte opravdu přírodní variantu, bez dalších případných chemických složek a masku si lze i upravit dle konkrétního typu pleti a vaší potřeby. Jen pozor na to, že uhlí opravdu hodně špiní. Postup je snadný a rychlý. Na výrobu masky potřebujete lžičku aktivního uhlí, lžičku kaolinu, lžičku vody, jogurtu a zeleného či heřmánkového čaje. Z ingrediencí vytvoříte hladkou hmotu, kterou nanesete na umytou pleť. Samozřejmě vynecháte oční okolí. Necháte působit cca 15 minut až do úplného zaschnutí. Poté smyjete vlažnou vodou. Ideální je poté nanést hydratační krém.
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Oves v kosmetice: supersložka účinné, přírodní kosmetiky
Oves a ovesné vločky jsou hvězdou zdravých snídaní i svačin. Mají zajímavý nutriční profil dodávají organismu množství minerálních látek i potřebné vlákniny. Ve skutečnosti jsou také vynikající kosmetickou...
Čtěte dál
Balzámy na rty v zimě ochrání, ale mohou skrývat i zdravotní rizika

Jak si po létě co nejdéle udržet opálenou pokožku

Ashwagandha – ájurvédský štít před nežádoucím stresem. Podpoří libido, navodí kvalitní spánek a uklidní

Zářivá slunečnice: slunečnicová semínka a olej jako booster pro vaši pleť

Léto dává nohám pořádně zabrat, jak jim pomoct přírodně?

Jak se oholit, aniž by vám vyskákaly pupínky a zčervenala kůže?

Péče o vlasy v létě: vhodný šampon a další vychytávky, které vašim vlasům pomohou

Kosmetické trendy: nontoxic, technologie a šetrnost

Tejpování – při jakých potížích a jak vám pomůže nalepení speciální „pásky“?

Sportovci si mohou dovolit více solit, sodík je důležité doplňovat hlavně v horkém počasí
