Co vše dokáže obyčejné mléko s vaší pokožkou?

Co vše dokáže obyčejné mléko s vaší pokožkou?
zdroj: Adobe Stock

Mléko je jedna z nejběžnějších potravin nacházející se takřka v každé domácnosti. Víte, že má velmi pozitivní účinek na naši pokožku? A nejen to. Obyčejné mléko překvapí svými účinky a využitím v péči o pleť a pokožku celého těla i jinak.

Mléko nabízí mnohostranné vnější využití. Pokud vám mléko nechutná či na něj máte alergii, dopřejte si ho alespoň v rámci péče o vaši pokožku. Ideální je v tomto případě zvolit plnotučné mléko, ať už kravské či kozí. Mléko má protizánětlivé účinky a obsahuje vitamíny A, B, D a E, fosfor, draslík, sodík a samozřejmě i vápník. Svým účinkem tak mléko kromě jiného pokožku zjemní, dodá svěží vzhled, jemně vypne. Látky obsažené v mléku pomáhají pokožku vyhladit a zpomalit její stárnutí.

Buďte jako Kleopatra
Nebylo a není žádným tajemstvím, že za krásou Kleopatřiny jemné pokožky mohlo mléko a její koupele. Údajně se oddávala mléčným koupelím z velbloudího mléka. Věřte, že výše zmíněné plnotučné mléko prokáže znamenitou službu. Přilijte mléko do své koupele a užijte si relaxaci, ideální je doba okolo 15 až 20 minut. Výsledkem bude hladká a hydratovaná pokožka. Po koupeli mléko smyjte, aby bylo dosaženo přirozeně svěží pokožky bez mléčného filmu.

Pomocník v péči o chodidla
Pokud vás trápí popraskané paty nebo odumřelá kůže na chodidlech a nohou, dopřejte si efektivní domácí péči bez chemie. Postačí vám k tomu lázeň z teplého mléka, do které si na dobu 5 až 10 minut ponoříte chodidla, poté přidáte jedlou sodu a počkáte dalších 10 minut. Pak nohy opláchnete teplou vodou a nanesete krém na nohy. Vaše chodidla si v této lázni nejen krásně odpočinou, ale kůže na chodidlech bude krásně jemná a zbavena tvrdé kůže.

Vyrobte si mléčnou masku či peeling
Mléko je základní ingrediencí i v případě domácí masky. Příprava je snadná, neboť se jedná o mléko smíchané s medem a citrónovou šťávou. Ingredience smíchejte a aplikujte na obličej, nechte zaschnout. Působení masky je cca 10 až 15 minut. Poté smyjte vlažnou vodou. Pokožka po aplikaci masky bude jemná a svěží. Peeling můžete aplikovat nejen na obličej, ale použít i na celé tělo. Na přípravu potřebujete přírodní cukr a mléko. Peeling naneste na vámi zvolená místa, nechte 10 minut působit a poté jemnými krouživými pohyby masírujete pokožku. Pokud chcete peeling použít na obličej, je vhodné dát více mléka a cukr nadrtit, aby směs byla jemnější a šetrnější k pokožce.

Mléko nejen jako účinný obklad či pleťová voda
Osvědčené, účinné a přínosné jsou studené mléčné obklady na spálenou pokožku, což nyní v létě přijde vhod. Rovněž můžete použít mléko místo pleťové vody, kdy namočíte kosmetický tampon do mléka a očistíte si pleť.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Pandemie nového typu koronaviru s sebou přinesla spoustu změn. Jednou z nich je i důkladná hygiena rukou. Časté mytí rukou mýdlem a používání dezinfekčních gelů už je nedílnou součástí denní rutiny a hygienickým...

Čtěte dál
Bolestivý zánět sedacího nervu: O co se jedná a jak může pomoci strava?

Bolestivý zánět sedacího nervu: O co se jedná a jak může pomoci strava?

Nachlazení bederní páteře nebo opotřebení meziobratlových plotének. To jsou nejčastější příčiny zánětu sedacího nervu projevujícího...

Videorozhovor