Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?

Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?
zdroj: Shutterstock

Kdo by netoužil po krásné a hladké pokožce, pokud možno bez celulitidy? Cesta k dosažení pružné, mladistvé a na dotyk hebké pokožky je snadnější, než si možná myslíte. Zařaďte do svého pěstícího rituálu tělový peeling a uvidíte výsledek.

Co je peeling a v čem je jeho přínos?
Peeling pomáhá odstranit odumřelé buňky z pokožky a zároveň pomáhá k prokrvení podkoží. Díky peelingu dochází k účinnému vyčištění pokožky, ale také k její hydrataci. Jde zároveň o jeden z efektivních způsobů, jak podpořit přirozenou detoxikaci těla, neboť právě největší množství škodlivých a toxických látek se dostává ven přes kůži – pocením. Pravidelný peeling pomůže taktéž s nepěknou pomerančovou kůží neboli celulitidou. Pomáhá rovněž proti předčasnému stárnutí pokožky.

Peelingem docílíte toho, že i kůže na loktech či kolenou bude hladká a dojde k minimalizaci výskytu ucpaných pórů a různých kožních projevů v inkriminovaných částech, tj. v oblasti dekoltu, na krku a zádech. Peeling pomáhá také proti zarůstání chloupků, však je doporučeno ošetření pokožky pomocí peelingu před holením i před použitím samoopalovacího přípravku. Další pozitivní stránkou je, že po peelingu pokožka lépe absorbuje tělové mléko či krém.

Správná technika a frekvence provedení
Peeling bude mít efekt jen v případě správného provedení. Začněte od chodidel a postupujte směrem nahoru, tj. přes stehna a celém obvodu nohou. Poté přejděte přes břicho a krouživými pohyby přes hrudník se dostanete ke klíční kosti. Pak se provádí peeling na rukou, kde začínáte od prstů až po ramena. Následně postupujte od hýždí přes záda tak daleko, jak se vám podaří dosáhnout. Tělový peeling provádějte pravidelně. Frekvence se odvíjí od citlivosti pokožky, optimální je jednou za dva týdny.

Tipy na domácí výrobu peelingu
Osvědčené a na vlastní kůži vyzkoušené domácí peelingy jsou nejlepší a nejvíce efektivní. Výhodou je, že je lze připravit snadno a rychle, taktéž i prostřídat. Výsledek, který vás mile překvapí, je zaručen. Tělový peeling připravíte z ½ hrnku cukru, 1 lžíce oleje (olivový, kokosový, arganový apod.), lžíce medu a šťáva z ½ citronu. Všechny suroviny smíchejte a pomocí cukru (lepší je hnědý) regulujte konzistenci, dle toho, jak hustý peeling chcete. Další vyzkoušené a účinné alternativy jsou peeling z cukru, smíchaného s olivovým olejem či sprchovým gelem nebo obyčejná kávová sedlina (lógr) s olivovým olejem.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

9 základních pozic jógy, které si můžete zacvičit doma

9 základních pozic jógy, které si můžete zacvičit doma

Chození do posilovny, na lekce jógy či jakákoliv jiná aktivita mimo domov u vás nepřipadá v úvahu, protože bojujete s nedostatkem času? Připravili jsme pro vás jednoduché cviky z jógy, které si můžete...

Čtěte dál
Jak se efektivně ubránit podzimnímu nachlazení?

Jak se efektivně ubránit podzimnímu nachlazení?

Podzim je mimo jiné známý jako období nachlazení a dalších podobných neduhů. Dny se krátí, světla ubývá, což nám ubírá na energii a...
Ženšen je tisíce let starý recept na zdraví a dlouhověkost. Už jste jeho účinky vyzkoušeli?

Ženšen je tisíce let starý recept na zdraví a dlouhověkost. Už jste jeho účinky vyzkoušeli?

Tato rostlina z východní Asie obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že je nejpoužívanější bylinou v tradiční čínské medicíně a své...