Zbavte se popraskaných rtů a suchých rukou pomocí obyčejných surovin

Zbavte se popraskaných rtů a suchých rukou pomocí obyčejných surovin
zdroj: Adobe Stock

Stejně jako se v zimě více oblékáme, aby nám nebyla zima, musíme před mrazem chránit i pleť, která potřebuje v zimním období jinou kosmetiku než v létě. Máme pro vás tipy na péči, kterou v boji proti suchu a zimě jistě oceníte.

Vzhledem k nízkým teplotám pokožka produkuje v zimě menší množství mazu. Ten je ale pro pleť důležitý, takže nezbude, než ho pravidelně doplňovat. Místo klasického hydratačního proto raději volíme mastnější krém, který ochrání pleť před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Mažte máslem
Ideálně bambuckým a ještě lépe, pokud součástí takového krému budou i vitamíny, oleje a regenerační přísady. Citlivou pleť a rozšířené žilky v obličeji dráždí přechody z tepla do zimy. V pleťové kosmetice by se proto měly objevit i zklidňující složky jako je azulen nebo aloe vera.

Trik s peelingem
Zmínili jsme rozdílnou teplotu, která škodí pleti. Při pobytu v mrazivém zimním prostředí se pokožka navíc může začít chovat, jako bychom ji vůbec nenamazali. Pocit vysušení je dán rychlou ztrátou vlhkosti, což je reakce na teplotní šok. Ne vždy to ale musí znamenat fakt, že bychom příště neměli krémem šetřit. Někdy totiž na pleti zůstávají odumřelé částečky kůže, díky kterým krém nevytvoří ochranný film. Peeling je tak další pomůckou pro lepší vstřebání krémů. Nepoužívá se denně a vhodnější jsou typy s hojivými látkami.

Péče o rty
Zima rozhodně nesvědčí rtům. Důvod je celkem jasný. Jelikož nemají žádné mazové žlázy, chladno a mráz je vysušuje. Leckdy až do té míry, že praskají a loupou se se. Takové situaci se dá poměrně snadno předejít pravidelným denním používáním vyživujícího balzámu nebo jeleního loje. Existují i speciální noční balzámy, které obsahují různé léčivé a vyživující složky, jež napomáhají regeneraci rtů. V tomto případě ale stejně dobře poslouží i obyčejný med. 

Opomíjené ruce
Nejběžnějším pomocníkem v zimní péči o ruce jsou rukavice. Problém ovšem tkví v tom, že ne vždy si je natáhneme. Nestačí si ruce namazat ráno, ale měli bychom tak činit i během dne, nejlépe po každém umytí rukou. Do denní péče patří lehčí krémy, které se rychle vstřebají. Na noc je vhodné si ruce namazat mastnějším krémem, aby noční regenerace byla výživnější.

Na hory s UV faktorem
Stále se najdou lidé, kteří si neuvědomují, že horské slunce září mnohem intenzivněji než u moře a vyrazí lyžovat bez krému s UV filtrem. Spálená pleť ovšem nestojí za takové opomenutí, proto je lepší přihodit do tašky alespoň jeden kousek s ochranným faktorem minimálně 25. Při výběru je ovšem třeba se řídit fototypem a tím, v jaké nadmořské výšce se budeme pohybovat. 

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách

Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách

Suchý šampon ve spreji je kosmetickou vymožeností a pro některé ženy doslova spásou, kterou ocení hlavně nyní v zimním období. Jaké výhody přináší tento moderní produkt a co je dobré vědět o aplikaci suchého...

Čtěte dál
Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty, lidově řečeno „jelení lůj“, je kosmetický přípravek, který je vhodný pro dámy i pány. Podle čeho se ve výběru orientovat?...
Užitečné tipy a prevence padání vlasů po porodu

Užitečné tipy a prevence padání vlasů po porodu

Padání vlasů trápí po porodu každou ženu. Mohou za to hormonální změny, které probíhají, když se tělo vrací do původního stavu. Jsou...