Arganový olej: Elixír mládí pro celé tělo

Arganový olej: Elixír mládí pro celé tělo
zdroj: Adobe Stock

Pokud hledáte přírodní produkt, který se o vás postará doslova za každé situace, je arganový olej správnou volbou. Navíc se hodí i pro alergiky, kteří si musí kosmetiku pečlivě vybírat. V čem spočívají jeho téměř zázračné účinky?

Arganový olej pochází z argánie trnité, která roste pouze v jihozápadním Maroku, což z něj spolu poměrně náročným zpracováním dělá jeden z nejdražších olejů na světě. Nevyužívá se jenom v péči o tělo, ale své místo má i v tradiční marocké kuchyni.

Koktejl zdraví
Důvodů, proč se arganový olej stal tolik oblíbeným, je mnoho. K těm nejzásadnějším patří hlavně vysoký obsah účinných látek. V arganovém oleji najdete vitaminy E, F a vitamin A a také tokoferoly a karoten. Všechny tyto složky se řadí do skupiny antioxidantů, které významně zpomalují projevy stárnutí pleti. Jelikož podporují tvorbu kolagenu, jsou vhodným pomocníkem i v boji se začínajícími vráskami.

Dokonalé odličování
Čištění pleti olejem sice možná vypadá na první pohled kontraproduktivně s ohledem na případnou mastnotu. Zdání ovšem klame, protože olej zbaví pleť nánosů líčidel, zejména voděodolných přípravků, jako málokterý odličovač a vezme s sebou i další nečistoty, které se na pokožku nachytaly během dne. A jak na to? Kosmetický tamponek navlhčete teplou vodu, lehce ho pokapejte olejem a můžete začít stahovat oční líčení i make-up. Přidanou hodnotou tohoto oleje je fakt, že redukuje nadměrné projevy mastné i suché pleti, kterou čistí opravdu do hloubky.

Léčivé vlastnosti
Lidé s ekzémy či akné mívají poměrně velký problém najít správný pečující prostředek. Zatímco běžné oleje mohou stav pokožky zhoršit, arganový olej ji naopak zlepšuje. Je to dáno tím, že je nemastný, pleť pouze přirozeně zvlhčuje a díky obsaženým antioxidantům ji umí i mírně zlepšit.

Problémy s vlasy?
Zejména pro ženy jsou vlasy důležitým parametrem podporujícím jejich sebedůvěru. Vliv volných radikálů, stejně jako hormonální změny, starosti a stres bývají často důvodem, proč v určitém období vlasy působí nezdravě, lámou se, třepí a vypadávají. V takovém případě často pomáhá právě arganový olej, který se aplikuje nejenom na vlasovou pokožku, ale i vlasy jako takové. Kromě toho, že jim dodává odpovídající výživu, díky obsahu vitamínu E je také chrání před nebezpečnými vlivy prostředí.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!