Chcete co nejvíce zpomalit stárnutí? Svěřte se anti-aging medicíně

Chcete co nejvíce zpomalit stárnutí? Svěřte se anti-aging medicíně
zdroj: Adobe Stock

Všichni bychom chtěli zůstat věčně mladí, nebo alespoň zbrzdit proces stárnutí, co nejvíce to jde. A právě tuto možnost řeší anti-aging medicína. Jedna se o různé přístupy jak z oblasti medicíny, tak výživy a všeobecného zdraví.

Pokud chcete zůstat v dobré formě, vyhnout se určitým nemocem, udržet si vitalitu a duševní i fyzickou svěžest, měli byste dobře znát své tělo. Tak můžete totiž například zjistit, proč nehubnete, anebo včas začít jíst tak, jak vaše tělo opravdu vyžaduje.

Co odhalí genetika
Za řadou nemocí a následným zhoršením kvality života stojí nadváha. Jenže pro někoho není právě snadné zhubnout, nebo si udržet váhu, a to i v případě vhodného stravování a pohybu. Důvod toho, že nehubneme, se totiž může skrývat v genetických dispozicích. Genetické testy pak odhalí, jaké potraviny bychom měli jíst a jak sportovat, a dokonce i jaké nemoci nám hrozí. Vědět o sobě i něco více na úrovni genetického materiálu se tedy v anti-aging prevenci opravdu vyplatí.

Je libo sklenici antioxidantů?
Medicína proti stárnutí nabízí speciální koktejly plné antioxidantů. Ty přispívají nejenom ke zpomalení procesů stárnutí organismu, ale také fungují jako preventivní a podpůrné prostředky proti kardiovaskulárním onemocněním a dokonce i některým typům onkologických onemocnění. Kromě toho, že tyto koktejly působí uvnitř těla, kde bojují především proti volným radikálům, umí omladit i po vizuální stránce. Omezují totiž tvorbu vrásek, zmatňují kruhy pod očima a také zabraňují tvorbě pigmentových skvrn.

Kmenové buňky nebo plazmaterapie
Terapie kmenovými buňkami je u nás známá hlavně díky léčbě určitých závažných chorob. Čím dál více ale proniká i do preventivní péče. Extrakty z kmenových buněk totiž představují jednu z možností, jak zbavit pleť nejenom vrásek, ale také akné, drobných jizev po úrazech apod. Znát ji můžete i pod označením mezoterapie nebo mezobotox.

Medicína proti stárnutí pracuje také s plazmaterapií, což je tzv. autologní metoda, kdy se k omlazení pleti využívá vlastní krev, přesněji řečeno krevní plazma, jež obsahuje proteiny a růstové faktory. Pleť nejenom že zpevní, ale také ji projasní a díky kyselině hyaluronové i hydratuje. Nedávno se tímto přístupem pochlubila i Victoria Beckham.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!