Domácí hydratační masky, které v zimním období potěší vaši pleť

Domácí hydratační masky, které v zimním období potěší vaši pleť
zdroj: Adobe Stock

Zimní období přináší zátěž pro pokožku, neboť chlad a mráz ji extrémně vysušují. Jedná se tak o zatěžkávací období pro pleť. Podstata spočívá ve správné hydrataci. Samozřejmě lze zakoupit drahé kosmetické přípravky, avšak dokonalou a účinnou záležitostí jsou domácí hydratační masky.

Dopřejte své pleti potřebnou hydrataci prostřednictvím podomácku vyrobené masky. Však smícháním správných a účinných ingrediencí lze dosáhnout viditelného výsledku. Předností je, že se jedná takřka o levnou záležitost, která dokáže s pletí doslova zázraky. Rychlá pomoc pro vaši pleť. Namíchat si můžete jednu z níže uvedených pleťových masek. Úspěch zaručen.

Avokádová
Ingredience: ½ avokáda, 1 polévková lžíce bílého jogurtu a 1 polévková lžíce medu.
Postup: v míse rozmačkat avokádo na jemnou kaši, přidat med a jogurt. Vše dobře promíchat do krémové konzistence. Masku nanesete na obličej a necháte působit 15 minut, poté opláchnete teplou či vlažnou vodou.

Banánová
Ingredience: ½ banánu, 1 kávová lžička ovesných vloček, 2 kávové lžičky bílého jogurtu, případně lze přidat i 1 kávovou lžičku medu.
Postup: banán rozmačkat v misce, přidat ostatní složky, řádně promíchat a poté stačí už jen aplikovat. Vhodná doba působení je 15 až 20 minut. Poté opět opláchnout teplou vodou.

Jablečná
Ingredience: 1 jablko, 1 polévková lžíce vlažného mléka, 1 polévková lžíce medu.
Postup: nastrouhat jablko, smíchat s mlékem a medem. Řádně promíchat. Poté nanést na pleť a nechat působit po dobu 10 minut a pak opláchnout vlažnou vodou.

Okurková s tvarohem
Ingredience: salátová okurka, 1 polévková lžíce tvarohu.
Postup: nastrouhejte okurku v odpovídajícím množství zhruba 2 až 3 polévkových lžic a smíchejte s tvarohem. Osvěžující hydratační masku po 15 minutách smyjte vlažnou vodou.

Medová
Ingredience: 3 polévkové lžíce tučného tvarohu, 2 kávové lžičky medu, pro případné zředění lze použít trochu mléka či vody.
Postup: výše uvedené ingredience smíchat a nanést na obličej, můžete i na dekolt. Ideální doba působení je 25 až 30 minut. Poté smyjte vlažnou vodou. Pokožka bude hebká a svěží.

Upozornění
Neaplikujte hydratační masku v případě, že se chystáte jít ven, stejně tak není vhodné použít masku bezprostředně před tím, pokud se chystáte do společnosti. Hydratační masku nepoužívejte na podrážděnou pleť. V případě velmi hutné konzistence je možné masku zředit trochou olivového oleje, smetanou či jogurtem. Ověřte si rovněž, že netrpíte alergií na žádnou ze složek uvedených v domácí a vámi připravené masce.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?

Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?

Oči máme jen jedny. Je nutné si je chránit a věnovat jim náležitou péči. Častým problémem bývají oteklé nebo opuchlé oči. Jak si s tímto problémem efektivně poradit? A co naopak nedělat v rámci péče a...

Čtěte dál
Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru

Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru

Jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších dárků je kosmetika, kterou můžete obdarovat při jakékoliv příležitosti, bývá také velmi oblíbeným...
Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách

Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách

Suchý šampon ve spreji je kosmetickou vymožeností a pro některé ženy doslova spásou, kterou ocení hlavně nyní v zimním období. Jaké...