Odličovací mléko, micelární voda nebo voda. Kdy použít jakou variantu?

Odličovací mléko, micelární voda nebo voda. Kdy použít jakou variantu?
zdroj: Adobe Stock

Pravidelné čištění pleti večer i ráno by mělo být běžnou záležitostí. Proč je tak důležité jít do postele s odlíčenou tváří? Co se stane, když budete pleť zkrátka šidit? Kdy je dobré použít odličovací mléko, vodu či tzv. micelárku?

Pokud pleť nebudete každý večer odličovat, budou se ucpávat póry, kůže bude podrážděná, bez možnosti regenerace, nebude moci dýchat a budou na ni působit bakterie a veškeré nečistoty, které mají vliv na tvorbu zanícených míst a vrásek. Odličování je velmi důležité i pokud se nelíčíte. Přes den se na pleť usadí značné množství prachu a jiných nečistot. Jelikož se jich pokožka nedokáže sama zbavit, důsledkem toho pleť předčasně stárne, dostává zašedlou barvu, šupinatí, je suchá a hrozí jí výraznější výskyt vrásek.

Čištění – základ dokonalé a krásné tváře
Při pravidelném odličování se podporuje zdravý vzhled pleti, která může dýchat, je projasněná, regenerovaná, čistá a má správnou elasticitu. Zatímco večer odstraníte z pleti veškeré výše uvedené nečistoty, líčidla apod., ráno zbavíte pleť potu, přebytečného mazu a prachu. Při čištění se otevírají póry a bakterie tak nemají šanci a nemohou se ani dále množit. Při odličování je samozřejmě nutné myslet i na oči, neboť líčidla ponechaná přes noc mají velmi negativní vliv na jemnou kůži, řasy se lámou a více vypadávají, ale především to škodí i očím, které jsou následkem zanedbání této péče zarudlé a podrážděné.

Diskutabilní micelární voda
Micelární voda byla hitem, kterému podlehlo mnoho žen. Výhodou je, že v rámci jednoho produktu odlíčíte celou tvář i voděodolný make-up, rovněž i nečistoty a zároveň dojde k vyživení pleti. Přípravek obsahuje micely, což jsou látky, které dokáží přitáhnout nečistoty a efektivně je pomoci odstranit. Předností je velmi snadné použití, kdy micelárku nanesete na tamponek a odlíčíte, poté již neoplachujete. Vhodné je použití ráno i večer. Jde zkrátka o univerzální pomoc. Pozitivní je, že se hodí pro všechny typy pleti. Především je to efektivní řešení, když cestujete či nemáte dostatečný čas na delší proceduru.

Odličovací mléko nejen pro zastánce klasiky
Odličovací mléko je vhodné zejména pro večerní a důkladné odlíčení, kdy zdárně odstraní veškeré nečistoty, líčidla apod. Mléko dokáže odstranit nečistoty rozpustné v tucích, z tohoto důvodu je ideální právě na večerní použití. Správná aplikace by měla být provedena nanesením na obličej prsty, pokožku jemně promasírovat, aby mléko proniklo do všech míst a přebytek odstranit odličovacím tamponem či vlhkým ručníkem. Poté je vždy dobré použít tonikum či pleťovou vodou. Tato varianta je především vhodná pro ženy se suchou či zralou pletí.

Vodu není třeba zavrhovat
Pro mnohé je zejména ranní rychlé opláchnutí vodou stále oblíbené. I když se můžeme domnívat, že to není nejlepší pro pleť, dle odborníků však není třeba vodu nutně zatracovat. Je stále nejjednodušší a současně i přirozeným hygienickým prostředkem. Běžné ranní umytí pokožky jen vodou není nic špatného, zakázaného. Je však dobré mít na paměti, že teplá voda a zbytečně dlouhé máčení kůži nesvědčí. Zejména pak u osob potýkajících se s ekzémem. Pokud v ranním spěchu zvolíte pleťovou vodu či tonikum, rozhodně uděláte lépe a více pro svou pleť, která bude dostatečně očištěna a hydratována.

Při odličování nepodceňujte ani výběr vhodných tamponků. Používejte 100 % bavlněné s hladkým povrchem a nebo eko tamponky. Jedná se o nejšetrnější variantu k vaší pokožce.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Také si říkáte, jak je možné, že malé děti mají tak krásnou hladkou pokožku, bez pupínků, bez vrásek, bez nedokonalostí? Co je to to tajemství, které za tím stojí? A je možné vůbec takovou pokožku zase...

Čtěte dál
Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Pandemie nového typu koronaviru s sebou přinesla spoustu změn. Jednou z nich je i důkladná hygiena rukou. Časté mytí rukou mýdlem a...
pH pokožky: Víme, co ho narušuje a jaká kosmetika ho dokáže napravit

pH pokožky: Víme, co ho narušuje a jaká kosmetika ho dokáže napravit

Na trhu je k dostání mnoho produktů, především čisticích mlék, gelů a tonerů, které hlásají, že kromě jiného dokáží nastolit rovnováhu...