Nejúčinnější látky, které vám pomohou v boji proti vráskám

Nejúčinnější látky, které vám pomohou v boji proti vráskám
zdroj: Adobe Stock

Už naše babičky si dávaly na pleť slupky z okurky, které měly pleť hydratovat a působit proti jejich vráskám. Kdo z nás za mladých let nevyzkoušel masku z kvasnic, od které si sliboval zázračné účinky. Říká se, že by člověk měl stárnout s grácií, měl by se naučit mít rád každou přibývající vrásku. Ale pokud se rozhodneme bojovat proti vráskám, jaké látky jsou nejúčinnější?

KYSELINA HYALURONOVÁ
Látka, která neodmyslitelně patří mezi favority. Dokáže na sebe navázat ohromné množství molekul vody, pokožce dodá tolik potřebnou vláhu a svěžest. Vyplňuje také prostor vrásek, rýhy nejsou tolik znatelné. Ale bohužel nám nezmizí. Velkou výhodou je, že kyselina hyaluronová je tělu vlastní a tělo si ji dokáže samo vyrobit a to díky účinkům AHA kyselin. Pokud je kyselina hyaluronová obsažená v krémech, působí jen na povrchu a jen po určitou dobu. Pokud chceme znatelnější účinek, je potřeba zajít za dermatologem, který ji injekčně vpraví na potřebná místa.

RETINOL
Retinol patří mezi jedničku č. 1 v boji proti vráskám. Jedná se o formu vitamínu A a pokud se rozhodnete pro krém s touto výjimečnou látkou, uvidíte rozdíl. Má několik účinků, působí na tvorbu kolagenu a elastinu, vrásky jsou tedy jemnější, méně viditelné. Dále se používá i na hyperpigmentace, drobné jizvičky a nedokonalosti na tváři a pomáhá s léčbou akné.

ARGANOVÝ OLEJ
Arganový olej je vysoce ceněnou komoditou. Lisuje se z plodů argánie trnité a patří mezi velmi silné antioxidanty, dodává kůži vitamín E. Zpomaluje tak projevy stárnutí pleti, podporuje také tvorbu kolagenu. Kromě toho pleť regeneruje, eliminuje záněty a akné, má hojivé účinky. Čistý arganový olej je velmi drahý, proto se často v krémech vyskytuje velmi malé množství, které je doplněno jinými oleji, pozorně tedy čtěte etikety.

KOENZYM Q10
Koenzym Q10 se vyskytuje přirozeně v kůži a je velmi důležitou přirozenou ochranou proti UVA záření, které způsobuje stárnutí kůže a vznik vrásek. Je to přirozený antioxidant, který v kůži klesá s věkem. Koenzym Q10 je možné získat z některých potravin, jako jsou ryby, vnitřnosti, špenát, sója, kukuřice, sezamový olej. Jako součást kosmetických přípravků pomáhá regenerovat pokožku, podporuje elasticitu pleti. Dostatečné žluté až oranžové zabarvení určuje přítomnost koenzymu Q10 v kosmetických přípravcích.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor je považován za všelék. Co obsahuje, že má tak silný a blahodárný účinek na lidský organismus? Jak je možné tento malý zázrak využít nejen při vaření či nastydnutí? Jeho působení je mnohem rozsáhlejší....

Čtěte dál
Kaštany jedlé vs. nejedlé: Jak je využít v kuchyni a v kosmetice?

Kaštany jedlé vs. nejedlé: Jak je využít v kuchyni a v kosmetice?

Zatímco nejedlé kaštany si v hrstech odnášíme domů, ty jedlé jsou často podceňované. Vůně pečených kaštanů je však jedinečná a nejenom...
Co vše dokáže křen? Využijte jeho sílu a účinek vnější cestou

Co vše dokáže křen? Využijte jeho sílu a účinek vnější cestou

Křen je běžně užíván v kuchyni. Jeho blahodárný vliv na lidské zdraví je všeobecně znám. Zdánlivě obyčejný křen můžete využít v rámci...

Videorozhovor