Místo na těle, na jehož péči zapomínáte a to vás dělá starší

Místo na těle, na jehož péči zapomínáte a to vás dělá starší
zdroj: Adobe Stock

S příchodem teplejšího počasí se více odhalujeme. Zatímco v zimě zůstávaly naše problematické partie skryty, nyní s příchodem jara už je musíme ukázat. Je třeba pečovat nejen o obličej, ale i dekolt – vrásky na krku, povadlá pleť a případné nedokonalosti. Jak správně o svůj dekolt pečovat?

V rámci každodenní péče o obličej řada žen končí u brady a pokožka krku i dekoltu je opomíjena. Nenechávejte tuto důležitou část těla napospas osudu. Věřte, že právě kůže na krku prozradí váš skutečný věk. Ochablou kůži na krku nelze stále skrývat pod rolák či šátek. Krk a dekolt potřebují ještě větší péči, neboť se jedná o místa, kde jsou projevy stárnutí vidět poměrně brzy a dosti výrazně. Pokožka na krku je jemnější, má sklon ke ztrátě elasticity, je více zranitelnější než pokožka  na obličeji a je v ní i mnohem méně mazových žlázek.

Podstata spočívá v každodenní péči
Každodenní péče o krk a dekolt je nutností. Důležité je pravidelné čištění ráno i večer pleťovou či micelární vodou a poté ošetření krku i dekoltu krémem či sérem určeným přímo na tyto partie. Můžete použít i pleťový krém. Nicméně speciální produkty na krk a dekolt jsou efektivnější. Nezapomeňte nanést krém či sérum také na zadní část krku, tímto zabráníte povolení pokožky. Jednou týdně je vhodné provést peeling, použijte ten, který je určen na obličej, neboť obsahuje jemná a malá zrna, tudíž je šetrnější a nehrozí, že by podráždil jemnou pokožku dekoltu. Stejně tak je dobré dopřát krku a dekoltu dostatečnou výživu v podobě výživné masky.

Kdy s péčí o krk a dekolt začít?
Ideální je co nejdříve, určit konkrétní věk nelze, neboť stárnutí a jeho projevy jsou individuální záležitostí, u některých žen to může být již ve 25 letech, u jiných naopak může nastat až po 40. roku věku. Optimální je věnovat zvýšenou péči této oblasti mezi 30. až 40. rokem. Vliv na projevy v podobě ztráty pružnosti, vznik vrásek, pigmentace, má kromě péče i pobyt na slunci, životospráva a pitný režim.

Proč neaplikovat parfém na krk či dekolt?
Parfémy a voňavky obsahují alkohol, jenž pokožku vysušuje, což pro ni není v tomto případě vhodné. Dále vůně obsahuje látky, které zvyšují citlivost pokožky na sluneční záření, tímto podstatně zvyšují riziko vzniku pigmentových skvrn. Někdy v kombinaci se sluncem může dojít k podráždění a zčervenání pokožky. Vůně je lepší proto nanášet v menším množství za ušní boltce či vnitřní stranu zápěstí apod., kde nehrozí tak velké riziko vzniku pigmentových skvrn.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!