Jak správně odlíčit oči? Vyrobte si vlastní odličovač působící proti vráskám

Jak správně odlíčit oči? Vyrobte si vlastní odličovač působící proti vráskám
zdroj: Shutterstock

Často opomíjené či nesprávně provedené odlíčení očí může vést k předčasnému vzniku nejen vrásek, ale k mnoha nepříjemným projevům. Jen pravidelné a správné odličování je prevencí proti podrážděnému očnímu okolí. Jak se správně odličovat?

Samotné odlíčení zabere minimum času
Při večerním odličování řada lidí zapomíná či zkrátka podceňuje oči a vůbec oční okolí. Mnohé ženy tak činí nejen jedním přípravkem určeným výhradně jen na pleť, v horším případě ani to. Výsledkem jsou nejen zarudlé oči, podrážděné oční okolí, ale také vznik předčasných vrásek. A ty jsou rozhodně pro většinu žen nežádoucí. Přitom stačí tak málo. Stejně tak samotné odlíčení zabere minimum času.

Jak na správné odličování
Jelikož je oční okolí velmi jemné, je třeba se tak s ohledem k němu chovat při odličování, tj. citlivě a správnou technikou. Prvním krokem je vyndání kontaktních čoček, pokud je nosíte. Na navlhčený tampon aplikujte přípravek určený výhradně na odličování očí a přiložte na oči. Ideální je nechat chvíli působit. Technikou odličování směrem od vnitřního koutku k vnějšímu předejdete tvorbě předčasných vrásek. Řasy se odličují shora dolů.

Oči zásadně nikdy nedrhněte ani na ně nevyvíjejte jakýkoliv nátlak. Kůži okolo očí nikterak nenatahujte. Odličovacím ubrouskům se pokud možno vyhýbejte. Použijte je jen opravdu v nevyhnutelné situaci či v případě nouze.

Výběr vhodného odličovače
Volte takový, který splňuje následující parametry, tj. je šetrný a maximálně citlivý vůči pleti očního okolí. Pokud je přípravek bez obsahu oleje, je možné jej použít i pro odlíčení prodloužených řas. Zásadní je výběr kosmetického produktu určeného výhradně pro odličování očí a jeho okolí. A úplně nejlepší variantou je domácí výroba, která zabere minimum času, máte garanci přírodního výrobku, který prokáže tu nejlepší péči a účinek, který si poradí i s tou neodolnější řasenkou.

Domácí odličovač očí
První z mnoha variant je ta nejjednodušší, osvědčená a účinná. Stačí jen olivový olej. Lze jej kápnout na navlhčený kosmetický tampon nebo si vyrobit tzv. dvoufázový oční odličovat, kdy do dobře uzavíratelné a čisté lahvičky dáte převařenou vodu a extra panenský olivový olej. Ideální je poměr 2:1 v poměru voda a olej. Před použitím stačí jen důkladně protřepat. Ideální na doma i na cesty. Předností olivového oleje je nejen to, že účinně smyje i voděodolná líčidla, ale je také šetrný k očnímu okolí i samotným očím. Olej, který pokožku hydratuje, zároveň ji i chrání, včetně ochrany řas. Další snadnou variantou domácího odličovače je použití arganového, ricinového, mandlového či avokádového oleje a opět smíchat s vodou. O ricinovém oleji je známo, že podporuje růst řas.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Bylinka rozmarýn má využití v kuchyni, přírodní lékárně i v kosmetice

Bylinka rozmarýn má využití v kuchyni, přírodní lékárně i v kosmetice

Rozmarýna lékařská je známá bylinka z jižní Evropy. Dorůstá do výše až 1,5 metru, ale díky množství odrůd a snadnému zastřihování z ní můžete snadno udělat okrasný keřík a na zimu ji přenášet do domu....

Čtěte dál
Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Když se řekne kolagen, každý z nás si pravděpodobně vybaví jeho důležitou roli při fungování našeho pohybového aparátu. V poslední...

Videorozhovor