Přírodní kosmetika je vítaným dárkem pod vánoční stromeček. Můžete sáhnout po lokálních výrobcích, zero waste kosmetických prostředcích nebo nějakou kosmetiku vyrobit vlastnoručně. Fantazii se meze nekladou. Dárky pak můžete zabalit do vlastnoručně ušitého pytlíčku nebo krabičky z přírodního papíru.
Tipy na dárky
Pokud nechcete nic vyrábět sami, zaměřte se na lokální značky kosmetiky, které obzvlášť v této době potřebují zákazníky jako sůl. Malé české a slovenské značky se plně vyrovnají produktům z parfumerií a navíc je nakoupíte za poměrně slušné ceny. Výsledky používání přírodní kosmetiky jsou totiž opravdu viditelné. K různým pleťovým olejům, sérům a dalším hvězdám přírodního kosmetického nebe můžete darovat třeba také masážní pomůcky jako je gua sha nebo válečky z oblíbených drahých kamenů.
Pokud víte o tom, že někdo pokukuje po zero waste variantách odličovacích tamponů, určitě se mu budou hodit pod stromeček. Pratelné a znovu použitelné bavlněné tampony seženete prakticky všude, od drogerií až po e-shopy s přírodní kosmetikou. Velmi dobrým dárkem je také konjaková houba, která funguje jako jemný peeling obličeje a těší se čím dál větší oblibě mezi všemi věkovými kategoriemi.
DIY – domácí kosmetika
Jedním z vůbec nejlehčích podomácku vyrobených dárků jsou třeba tělové peelingy. K jejich výrobě vám postačí himalájská nebo epsomská sůl, kokosový olej a esenciální oleje. Vyberte takové, které moc nedráždí pokožku, vyhněte se třeba hřebíčku a skořici, které jsou největšími alergeny v říši aromaterapie. Do peelingů používejte spíše energizující citrusy, hezká bude kombinace mandarinky a bergamotu. Do 50 ml kokosového oleje nakapejte maximálně 25 kapek směsi esenciálních olejů. Pokud chcete prokrvující peeling proti celulitidě, můžete k citrusům přidat rozmarýn, musíte s ním ale dávat pozor u osob trpících na vysoký krevní tlak. Do kokosového oleje nakapejte 5 kapek rozmarýnu a 20 kapek vámi zvolených citrusů.
Soli do koupele jsou také oblíbenými dárky pod stromeček, které si můžete udělat doma. Nejsou ale vhodnými nosiči esenciálních olejů, protože se v ní nemají jak rozpustit. Smíchejte dva druhy solí, třeba himalájskou a epsomskou a doplňte je sušenými květy růže, chrpy nebo levandule. Spíše než na to, aby sůl příliš voněla se zaměřte na její uvolňující a detoxikační schopnosti. Ty jsou v zimě více než potřeba, protože pomohou nastartovat imunitu. Pokud chcete voňavější variantu, můžete obdarovanému doporučit do koupele rozpustit vlastnoručně vyrobený peeling, který obsahuje kokosový olej a esenciální oleje se tedy ve vodě lépe rozpustí.
Kosmetické sady na výrobu vlastní kosmetiky
Další velmi dobrou variantou vánočního dárku jsou sady pro výrobu přírodní kosmetiky. Víte-li že ti, které chcete obdarovat by si rádi začali vyrábět vlastní zkrášlovadla, není nic lepšího, než je nastartovat právě sadou pro výrobu vlastní kosmetiky. Přidat k ní můžete nějakou hezkou knihu s osvědčenými recepty českých přírodně kosmetických stálic. Cizojazyčné, do češtiny přeložené zdroje bohužel nejsou moc věrohodné a některé recepty jsou v nich podle mého aromaterapeutického názoru až nebezpečné. V již připravených kosmetických sadách bývají i návody na výrobu, takže se nebudete muset bát, že by se obdarovanému jeho první kosmetické pokusy nepovedly.
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat
Zářivá slunečnice: slunečnicová semínka a olej jako booster pro vaši pleť
Slunečnice je jednou z typických letních květin. Její vysoká majestátnost, tyčící se za ploty chalup nebo projasňující krajinu zářivě žlutými květy je pastvou pro oči na pohodové procházce. Slunečnice...
Čtěte dál