Vyrobte si domácí deodorant – levně a bez hliníkových solí

Vyrobte si domácí deodorant – levně a bez hliníkových solí
zdroj: Adobe Stock

Deodoranty a antiperspiranty dnes patří mezi kosmetické pomocníky, kterých by se málokterá žena či muž byli ochotni vzdát. Kosmetické produkty jsou ale také chemikálie, které dnes a denně přichází do kontaktu s naším tělem. Zkuste si vyrobit vlastní deodorant pouze ze čtyř ingrediencí.

Na trhu je nespočetné množství typů těchto produktů, a to nejen co do vůní a účinků, ale také způsobů aplikace. Problém však představuje fakt, že mnoho jich bohužel obsahuje látky, které našemu tělu mohou škodit. O obecném riziku používání antiperspirantů s obsahem aluminiových solí se naštěstí mluví stále více a přibývá tak lidí, kteří dávají přednost přírodním deodorantům.

Jaké jsou výhody přírodních deodorantů?
Než se pustíme do jednoduché a nenákladné přípravy vlastního deodorantu, podívejme se nejprve na jeho pro a proti. Mezi přednosti podomácku vyrobeného přípravku rozhodně patří složení. Můžete si být jisti, že používáte 100% přírodní složky, které vašemu tělu nijak neškodí, ba naopak vynikají svými antiseptickými, regeneračními i hydratačními účinky. Kokosový olej na pokožce navíc nezanechává mastný efekt. Výhodou je také vůně dle vlastního výběru, vyrobit si tak můžete deodorant podle vlastního gusta. Dostupnost potřebných surovin a jejich nízká cena bezesporu patří mezi rozhodující faktory. V neposlední řadě je to i fakt, že se můžete spolehnout na jejich účinek a časovou nenáročnost samotné výroby.

Deodoranty svými účinky zabraňují nepříjemným pachům, které vznikají pocením. Je však třeba počítat s tím, že již nebrání samotnému procesu pocení, jako antiperspiranty. Pokud se ale zajímáte o přirozenou péči o tělo, jistě víte, že zamezením pocení svému organismu rozhodně neprospíváte. Deodoranty fungují jednoduše tak, že působí proti bakteriím, které nepříjemný zápach vytváří. Počítat je potřeba také s formou aplikace, tedy manuálního nanášení přípravku do podpaží prsty.

Jak na výrobu jednoduchého domácího deodorantu?
V první řadě budete potřebovat malou skleničku nebo kelímek např. od krému, v němž budete moci přípravek uzavřený uchovávat. Dále si připravte tyto suroviny:

  • 5 lžic kokosového oleje
  • 5 lžic jedlé sody
  • 5 lžic kukuřičného škrobu
  • 5-10 kapek esenciálního oleje podle vaší oblíbené vůně (př. levandulový, tea tree, pomeranč apod.)

Kokosový olej nejprve mírně zahřejte, aby získal tekutou formu. V misce mezitím smíchejte jedlou sodu a škrob, a poté k nim postupně přimíchávejte olej s kapkami esenciálního oleje podle vlastního gusta. Měli byste docílit konzistence pasty. Ještě než vám začne kokosový olej tuhnout, přendejte směs do připraveného kelímku. Teď už jen vyzkoušet a těšit se jeho vůni a přirozené ochraně. A nezapomeňte, pokud přecházíte na přírodní deodorant z používání antiperspirantů, může chvíli trvat, než si na novou formu ochrany i aplikace zvyknete. Dejte pro to i v takovém případě vašemu domácímu výrobku šanci předvést se. Možná vám naopak sedne okamžitě, a vy jej už nikdy nebudete chtít vyměnit.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?

Tělový peeling: Jak si snadno vyrobit ten nejlepší doma?

Kdo by netoužil po krásné a hladké pokožce, pokud možno bez celulitidy? Cesta k dosažení pružné, mladistvé a na dotyk hebké pokožky je snadnější, než si možná myslíte. Zařaďte do svého pěstícího rituálu...

Čtěte dál
Séra na podporu růstu řas: Kdy pomohou a na co si dát pozor?

Séra na podporu růstu řas: Kdy pomohou a na co si dát pozor?

Snad každá dívka či žena touží mít dlouhé a husté řasy. Ne všem to bylo ale dáno do vínku. Pozitivní zprávou je, že si lze pomoci speciálním...
Na dentální hygienu by měl chodit každý. V čem vám pomůže?

Na dentální hygienu by měl chodit každý. V čem vám pomůže?

Zuby jsou naší vizitkou. Krásné a zdravé zuby dokáží dodat na sebevědomí. Naopak špatný stav chrupu působí nejen neesteticky, ale může...