Trik na dokonalé sjednocení pleti pro perfektní make-up

Trik na dokonalé sjednocení pleti pro perfektní make-up
zdroj: Adobe Stock

Toužíte po krásné, zářivé a sjednocené pleti? Která žena by netoužila. Věřte, že v tomto směru vám pomůže jedna kosmetická vychytávka. O co se konkrétně jedná a co vše tento kosmetický produkt dokáže s vaší pletí?

Kdo zná či slyšel, tak si zpravidla dává podkladovou bázi do souvislosti s delší výdrží make-upu. Avšak využití je mnohem rozmanitější a především kvalitní a správně vybraná podkladová báze dovede vaši pleť k dokonalému a sjednocenému vzhledu.

Výběr podkladové báze
Vše začíná správným výběrem. Báze je zpravidla bezbarvá a je typická svou gelovou konzistencí. Zásadní je vědět, jaký máte typ pleti a dle toho se lze snadno orientovat. Pro zralejší pleť jsou k dispozici báze, které efektivně redukují vrásky a současně i vyplňují, aby případně následná aplikace make-upu byla rovnoměrná a nedocházelo k jeho usazování ve vráskách.

Pro ženy, které mají mastnější pleť, potýkají se s rozšířenými póry, disponují problematickou pletí, je vhodné si zvolit podkladovou bázi, která má na etiketě produktu či krabičce balení uveden nápis „oil free“. Pro tento typ pleti rozhodně není vhodné volit produkt s hutnější konzistencí, došlo by ke zbytečnému zatížení pleti a k vyšší produkci mazu.

Zázrak na počkání
Podkladová báze se nanáší po aplikaci denního krému. Používá se nejen z důvodu, aby líčení lépe a déle vydrželo, díky tomu ostatní produkty lépe přilnou, ale rovněž pleť je dokonale vyhlazena. Podkladová báze dokáže i zkrotit mastná místa na obličeji a opticky zacelí rozšířené póry. V dešti, horku či naopak v mrazu vaše nalíčená tvář bude dokonale držet, neboť právě díky podkladové bázi dochází k cílenému prodloužení líčení. Účelné využití se nabízí i na oční víčka, pokud je máte mastná a tudíž oční stíny nedrží, stačí nanést velmi slabounkou vrstvičku, podkladová báze absorbuje mastnotu, vyhladí pokožku a vy můžete bez problému použít oční stíny, které vydrží dlouhé hodiny. Bázi je možné použít také na rty. I zde funguje perfektně až přímo zázračně. Předností je, že rtěnka či lesk na rty skvěle a dlouze drží, ale také drobné vrásky nad horním rtem se promění v neviditelné.

Bez použití make-upu
Podkladová báze je vhodná i pro ženy, které se nelíčí. Lze ji použít i samostatně. Výsledkem je vyhlazená, prozářená pleť s eliminací lesku, zmírnění viditelnosti černých teček, rozšířených  pórů apod. Aplikace je vhodná opět ráno po nanesení denního krému, poté stačí použít podkladovou bázi. Nanést ji můžete na celý obličej či jen na problematické partie, kdy se jedná zejména o T-zónu, tj. čelo, nos a brada.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!