Co dokáže pravidelné používání bambuckého másla s vaším tělem?

Co dokáže pravidelné používání bambuckého másla s vaším tělem?
zdroj: Adobe Stock

Bambucké máslo je přínosným multifunkčním pomocníkem a to převážně na poli kosmetiky. Svými účinky začíná tak trochu vytlačovat i vazelínu, která má taktéž velmi všestranné využití. V čem spočívá jeho síla působení? Kde všude a s čím vším pomůže?

Tento ryzí zázrak je znám již od dob královny Nefertiti, která se díky němu pyšnila dokonale hebkou pokožkou. Jedná se o tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického, který roste v tropické oblasti Afriky. Pro řadu zdejších etnik je strom posvátný a jeho části považovány za léčivé. Výroba bambuckého másla probíhá přímo na místě sběru a převážná většina úkonů je typicky ženskou záležitostí, tj. poctivou ruční prací prováděnou v menší či větší komunitě. Znalosti potřebné k výrobě se předávají z matky na dceru již po staletí.

Nejlepší je čisté nerafinované máslo
Bambucké máslo je obsaženo v mnoha kosmetických produktech nebo je k dostání v čisté nerafinované podobě. Ideální je používat právě nerafinované bambucké máslo, které prochází minimem technologických procesů. V takovém případě je zajištěn nejvyšší obsah vitamínů a účinných látek. Při prvním seznámení můžete být trochu v rozpacích, neboť se jedná o beztvarou bílou až žlutou mastnou hmotu. Pokud však zanoříte prst, bambucké máslo se při kontaktu s lidským teplem začne automaticky rozpouštět a je náhle vláčné, hebké a příjemné na dotyk.

Co vše obsahuje tento přírodní zázrak?
Bambucké máslo v sobě ukrývá mnoho zdraví prospěšných látek. Jedná se o vitamín A, který je stěžejní v boji proti vráskám, pobízí k pleť k vytváření více kolagenu. Vitamín E skvěle hydratuje pokožku a působí jako antioxidant, současně je efektivní ochranou proti slunečnímu záření. A právě i díky obsahu vitamínu E má bambucké máslo UV faktor 3–4. Díky obsahu kyseliny skořicové má protizánětlivé účinky. Mastných kyselin obsahuje bambucké máslo hned několik, konkrétně se jedná o kyselinu palmitovou, stearovou, olejovou, linolovou a arachidovou.

Mnohostranné využití
Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, regeneruje pokožku. Je vhodným prostředkem pro každý typ pleti, neboť nemastí a neucpává ani póry. Předchází popraskaným žilkám. Má antibakteriální i protizánětlivé účinky. Je osvědčeným a ocenitelným pomocníkem u spálenin, jizev, odřenin, při poštípání v létě hmyzem apod. Bambucké máslo můžete použít na pleť, celé tělo, vlasy. Je zcela multifunkčním a nedráždivým produktem. Použít lze na rty místo balzámu, na zelektrizované vlasy i roztřepené konečky vlasů. Použít lze na popraskané a ztvrdlé paty, na suchou kůži na loktech, jako výživný krém na ruce. Poslouží i v péči o nehtovou kůžičku, na odřený nos od rýmy, na podrážděnou pokožku po holení, na strie apod.

 

 

 

 


 

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Nemáte rádi vedro a saunování? Pak zkuste pravý opak – kryoterapii!

Nemáte rádi vedro a saunování? Pak zkuste pravý opak – kryoterapii!

Zážitek, který trvá pár minut, ale stojí rozhodně za to po psychické i fyzické stránce. Řeč je o kryoterapii, terapii chladem. Pro koho je tato procedura vhodná a s čím vám může pomoci?

Čtěte dál
Ovesné, ječné, pohankové,… Které vločky jsou nejlepší?

Ovesné, ječné, pohankové,… Které vločky jsou nejlepší?

Vločky jsou základem zdravého stravování. Někomu už možná toto spojení doslova leze na nervy, ale to nic nemění na tom, že jsou cestou...
Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Jak správně užívat léky? Užitečné rady a zásady, které se hodí

Užívání léků se zdaleka netýká jen seniorů, ačkoliv ti mívají s jejich polykáním zpravidla největší zkušenosti. Ani mladší ročníky...

Videorozhovor