Co dokáže pravidelné používání bambuckého másla s vaším tělem?

Co dokáže pravidelné používání bambuckého másla s vaším tělem?
zdroj: Adobe Stock

Bambucké máslo je přínosným multifunkčním pomocníkem a to převážně na poli kosmetiky. Svými účinky začíná tak trochu vytlačovat i vazelínu, která má taktéž velmi všestranné využití. V čem spočívá jeho síla působení? Kde všude a s čím vším pomůže?

Tento ryzí zázrak je znám již od dob královny Nefertiti, která se díky němu pyšnila dokonale hebkou pokožkou. Jedná se o tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického, který roste v tropické oblasti Afriky. Pro řadu zdejších etnik je strom posvátný a jeho části považovány za léčivé. Výroba bambuckého másla probíhá přímo na místě sběru a převážná většina úkonů je typicky ženskou záležitostí, tj. poctivou ruční prací prováděnou v menší či větší komunitě. Znalosti potřebné k výrobě se předávají z matky na dceru již po staletí.

Nejlepší je čisté nerafinované máslo
Bambucké máslo je obsaženo v mnoha kosmetických produktech nebo je k dostání v čisté nerafinované podobě. Ideální je používat právě nerafinované bambucké máslo, které prochází minimem technologických procesů. V takovém případě je zajištěn nejvyšší obsah vitamínů a účinných látek. Při prvním seznámení můžete být trochu v rozpacích, neboť se jedná o beztvarou bílou až žlutou mastnou hmotu. Pokud však zanoříte prst, bambucké máslo se při kontaktu s lidským teplem začne automaticky rozpouštět a je náhle vláčné, hebké a příjemné na dotyk.

Co vše obsahuje tento přírodní zázrak?
Bambucké máslo v sobě ukrývá mnoho zdraví prospěšných látek. Jedná se o vitamín A, který je stěžejní v boji proti vráskám, pobízí k pleť k vytváření více kolagenu. Vitamín E skvěle hydratuje pokožku a působí jako antioxidant, současně je efektivní ochranou proti slunečnímu záření. A právě i díky obsahu vitamínu E má bambucké máslo UV faktor 3–4. Díky obsahu kyseliny skořicové má protizánětlivé účinky. Mastných kyselin obsahuje bambucké máslo hned několik, konkrétně se jedná o kyselinu palmitovou, stearovou, olejovou, linolovou a arachidovou.

Mnohostranné využití
Bambucké máslo vyživuje, hydratuje, regeneruje pokožku. Je vhodným prostředkem pro každý typ pleti, neboť nemastí a neucpává ani póry. Předchází popraskaným žilkám. Má antibakteriální i protizánětlivé účinky. Je osvědčeným a ocenitelným pomocníkem u spálenin, jizev, odřenin, při poštípání v létě hmyzem apod. Bambucké máslo můžete použít na pleť, celé tělo, vlasy. Je zcela multifunkčním a nedráždivým produktem. Použít lze na rty místo balzámu, na zelektrizované vlasy i roztřepené konečky vlasů. Použít lze na popraskané a ztvrdlé paty, na suchou kůži na loktech, jako výživný krém na ruce. Poslouží i v péči o nehtovou kůžičku, na odřený nos od rýmy, na podrážděnou pokožku po holení, na strie apod.

 

 

 

 


 

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!