4 překvapivé účinky užití jedlé sody: V kosmetice!

4 překvapivé účinky užití jedlé sody: V kosmetice!

Jedlá soda. Nesmí chybět v žádné domácnosti. Pečete s ní a možná, že ji užíváte i na žaludek, když vám po víkendové pitce není zrovna do smíchu. Věděli jste ale, že je jí možno využít i v kosmetice? A to hned na několik způsobů! Víme minimálně o čtyřech.

Určitě ji máte ve spižírně, kdybyste se chystali péci. Možná, že má své místo i v ledničce, kde absorbuje pachy. Jedlá soda. Kromě využití v kuchyni skvěle poslouží jako levná alternativa drahých kosmetických přípravků. A co je na tom nejlepší – je nejen levná, ale i kvalitní. Prospěje tak nejen vlasům, ale i kůži, zubům a dalším částem těla.

Podívejte se na 4 způsoby, jak využít jedlou sodu jinak než v kuchyni:

  1. Místo suchého šamponu

Suchý šampon je zázrak! A taky tak trochu záchrana. Někdy se prostě stane, že si nestihnete umýt vlasy. Co ale dělat, když potřebujete vypadat dobře a nemáte po ruce zrovna suchý šampon? Sáhněte po jedlé sodě! Nasypte pár špetek k vlasovým kořínkům, promasírujte a prohrábněte. Budete mít hřívu jako lvice a po mastnotě ani vidu ani slechu!

  1. Rozjasňující peeling

Je hezké, že se o pokožku těla staráte a mažete ji výživnými krémy. Pokud ale skutečně chcete, aby prospívala, musíte jí jednou za čas dopřát také peeling, který ji zbav mrtvých buněk a umožní těm novým a živým dýchat a tvořit se dál a znovu. A pro kvalitní peeling, jak už možná tušíte, nemusíte chodit do drogerie. Stačí použít jedlou sodu – jednou týdně. Vyrobte si vlastní sodový peeling – držte se poměru 1:3 ve prospěch sody, tedy díl vody a 3 díly sody.

  1. Přírodní deodorant

Máte citlivou kůži a deodoranty zakoupené v obchodech vám nedělají dobře? Zkuste si do podpaží natřít sodu. Neutralizuje kyseliny a zásady, takže odstraňuje pachy. Na oblečení rovněž nezanechá skvrny, na rozdíl od řady deodorantů a antiperspirantů.

  1. Bělidlo na zuby

Zapomeňte na drahé prostředky na bělení zubů plné chemikálií. Využijte, co dům dá a vytáhněte z kredence jedlou sodu. Bude vám stačit pár špetek. Nasypte je do dlaně, vložte navlhčený zubní kartáček a přejíždějte přes zuby přibližně minutu. Poté pořádně vypláchněte. Jedlou sodu v žádné případě neužívejte jako náhradu zubní pasty. Ta totiž obsahuje fluorid, který je důležitý pro prevenci zánětu dutin.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!