Trápí vás v létě suchá šupinatá pokožka? Víme, jak se jí zbavit

Trápí vás v létě suchá šupinatá pokožka? Víme, jak se jí zbavit
zdroj: Adobe Stock

V letním období je hydratace pleti velmi důležitá, protože trpí více než v jiných měsících. Jak se správně postarat v létě o svou pleť? Proč musí být v symbióze vnitřní péče s vnější? A jak se zbavit otravných šupinek?

V letních měsících je pleť sužována nadměrnou zátěží v podobě slunění, chlorované vody z bazénu, mořské slané vody, častého sprchováním nebo pocení. Naše pleť je tak více vysušována a proto je potřeba ji dodávat vláhu nejenom z vnějšku, ale také zevnitř. Tady totiž platí, že i kdyby byla zvolena ta nejdražší možná dostupná kosmetika, tak nebude dosaženo takového výsledku. Zde je třeba opravdu dbát na vyváženou symbiózu. Jen takto je možné pleti poskytnout potřebnou vláhu a předejít předčasnému stárnutí a ke ztrátě elasticity. Naše pleť potřebuje zkrátka pít zvenčí i zevnitř, ve dne i v noci.

Hydratace pleti zevnitř
Nezbytné a nutné je poskytnout pleti vláhu zevnitř, tj. v podobě pitného režimu. Je třeba myslet na to, že v létě se voda z těla rychleji vypařuje a sůl obsažená v lidském potu pleť více vysušuje. Pro zachování optimální hladiny je tak nezbytné doplnit tekutiny. Množství tekutin se samozřejmě odvíjí od věku i míry aktivity. Pokud budete dodržovat pitný režim, projeví se to na kvalitě pleti.

V rámci pitného režimu je vhodné pít neperlivou vodu, kohoutkovou, kojeneckou či pramenitou vodu, vhodné jsou i neslazené čaje. Pokud máte problém s dodržením pitného režimu, je vhodné mít na stole neustále sklenici s vodou. Důležité je pít průběžně po celý den. Pitným režimem hydratace pleti vnitřní formou však nekončí. Dále je vhodné zařadit do běžného jídelníčku ovoce a zeleninu, která osvěží a současně i zavodní. Ideální je tak konzumace hroznového vína, melounů, lesních plodů, broskví, salátových okurek, ředkviček či salátů, které obsahují vysoké množství vody.

Poskytnutí vláhy vnější cestou
pro dodání vláhy prostřednictvím kosmetických produktů, tj. vnější cestou, je vhodné zvolit hydratační přípravky, které samozřejmě odpovídají konkrétnímu typu vaší pleti. Hydratační krémy na léto by měly být lehké, snadno aplikovatelné a neměly by vytvářet hustý film. Vybírejte přípravky mající lehkou a nemastnou konzistenci. Pro léto kromě lehkých forem hydratačních krémů jsou vhodná i hydratační séra či gely. V létě rovněž častěji aplikujeme hydratační masku na pleť, která pomůže navrátit pokožku do původního stavu po celodenním slunění a pobytu na slunci. Ideální jsou masky, které obsahují aloe vera, bílý čaj, kyselinu hyaluronovoua a arganový olej.

A co když už se objeví nepříjemné šupinky na kůži? Jednou za týden si dopřejte sprchový peeling, který pomůže odstranit již odumřelé kožní buňky a opět vám umožní si užívat jemné a hladké pokožky.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Také si říkáte, jak je možné, že malé děti mají tak krásnou hladkou pokožku, bez pupínků, bez vrásek, bez nedokonalostí? Co je to to tajemství, které za tím stojí? A je možné vůbec takovou pokožku zase...

Čtěte dál
Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Jak správně pečovat o pokožku rukou v době covidové

Pandemie nového typu koronaviru s sebou přinesla spoustu změn. Jednou z nich je i důkladná hygiena rukou. Časté mytí rukou mýdlem a...

Videorozhovor