Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?

Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?
zdroj: Shutterstock

Oči máme jen jedny. Je nutné si je chránit a věnovat jim náležitou péči. Častým problémem bývají oteklé nebo opuchlé oči. Jak si s tímto problémem efektivně poradit? A co naopak nedělat v rámci péče a na co myslet v zimním období?

Prohýřená nebo probdělá noc, celé dny strávené prací na počítači, první mrazy, přechody z přetopené místnosti do zimy – to vše má negativní vliv na naši pleť. Výsledkem jsou nateklé, opuchlé a často bolavé oči. Jak jim co nejrychleji ulevit?

Snadná a účinná pomoc doma i v zaměstnání
Jak se efektivně vypořádat s tímto problémem doma z vlastních zdrojů, aniž byste museli chodit do lékárny a co pomůže v zaměstnání, kde toho máte po ruce minimum? Osvědčenou a dokonale spolehlivou pomocí přinášející úlevu jsou plátky okurky, které chladí a zklidňují, ale také mají hydratační efekt. Stačí vzít čerstvou okurku z lednice a ukrojit dva plátky, které si přiložíte na oční víčka a necháte je 10 minut působit.

Stejný účinek poskytnou i obklady v podobě vychlazených čajových sáčků. Můžete si připravit výluh z heřmánku či světlíku lékařského, namořit do něj vatové tamponky a přiložit si je na zavřené oči.

Pokud nemáte po ruce nic z výše uvedených věcí nebo jste v práci či zkrátka mimo domov, tak pomůže masáž, která se provádí jemnými poklepy bříšek prstů na kůži očního okolí. Pokud jste v zaměstnání, použijte kovovou lžičku. Studenou lžičku přiložte na oční víčka. Cévy v očím okolí se stáhnou a otok poleví.

Jak je to s použitím kosmetických či lékárenských přípravků?
V první řadě je třeba myslet na to, že nevhodná péče či nesprávná aplikace přípravku může ublížit. Rozhodně se nevyplatí experimentovat. Oční krémy nikdy nesmí přijít na oční víčko. Co se týče očního krému, tak je třeba číst složení. Jde o to, že hutné krémy rozhodně nemají vyšší účinek, ba naopak. Mohou způsobit otoky. V tomto směru jsou lepší volbou lehké krémy, přípravky na bázi gelu, které vynikají lehkou texturou a příjemně chladí, což přináší úlevu a viditelný účinkem. K dostání jsou i speciální oční přípravky na zarudlé, nateklé a unavené oči. Vhodnější variantou jsou přípravky, které aplikujete postřikem na zavřená oční víčka, což přináší potřebnou úlevu.

Podpořte zdraví svých očí
Efektivním řešením je rovněž zvlhčovač vzduchu. Pomoc poskytne i gelová maska na oči, která působí blahodárně, je možné ji použít nejen v zimě, ale po celý rok. Efektivní je i známá oční gymnastika.

Oči je třeba chránit po celý rok, tudíž je třeba nosit sluneční brýle i v zimě. Důležité je též se správně obléct a zvolit čepici s kšiltem nebo bundu či kabát s kapucí, což ochrání před mrazem pokožku a též pomůže zachovat neporušený slzný film na povrchu oka.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je malým zázrakem v kelímku a pomůže i tam, kde byste to možná nečekali. Rozhodně se vyplatí ji mít doma. V čem tkví její všestranné účinky? Kdy a na co je možné ji použít?

Čtěte dál
Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro chemický peeling

Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro chemický peeling

Chemický peeling je zákrok, který patří výhradně do rukou odborníka. Pro koho je vhodný a především, jaké problémy vyřeší a s čím vám...

Videorozhovor