Minerální kosmetika je přírodní a bez chemie. Jaké jsou její přednosti?

Minerální kosmetika je přírodní a bez chemie. Jaké jsou její přednosti?

Přemýšleli jste někdy nad složením kosmetiky a čtete pozorně složení produktů? Pak byste věděli, že samotné kosmetické produkty jsou často chemickým koktejlem. Minerální kosmetika je krok lepší směrem. Co si představit pod pojmem minerální kosmetika a v čem je odlišná?

Pokud se jen tak pro zajímavost můžete podívat na některý váš kosmetický produkt, co máte doma, a ve složení přípravku budete mít názvy s koncovkou -one či -xane, tak za těmito názvy se skrývají silikony, které patří mezi ropné deriváty. A tak je to s většinou složek – není to zkrátka úplná hitparáda.

Minerální kosmetika založená na přírodní bázi
Když se řekne kosmetika, tak si většina představí kosmetiku tělovou, pleťovou, dekorativní nebo vlasovou. Jak charakterizovat velmi jednoduše minerální kosmetiku? Minimalistická, trvanlivá neboli dlouho-držící, efektivní a hlavně – přírodní. Minerální produkty jsou vhodné pro každého, neboť jsou složeny z přírodních látek. Pro tento druh přírodní kosmetiky je charakteristické, že je zcela bez chemie, barviv a umělých vůní. A právě z tohoto důvodu je tak vhodná a ocenitelná u těch, kdo mají velmi citlivou a problematickou pleť.

Kosmetika čerpající z aorganických složek
Produkty minerální kosmetiky jsou vyrobeny z nadrcených minerálů, přírodních složek, jako je například oxid zinečnatý, který můžete znát i pod názvem zinková běloba. Typické jsou jeho absorpční schopnosti, poskytuje matný vzhled a účinně chrání i před slunečním zářením. Bývá složkou přírodních opalovacích krémů a říká se mu také minerální filtr. Oxid titaničitý je nazýván jako titanová běloba a rovněž poskytuje ochranu proti slunci, zmatňuje a vytváří sametový povrch pokožky. Mezi další složky patří oxid křemičitý, slída, která je velmi známým nerostem, odráží světlo a proto je ocenitelnou složkou v minerálním make-upu pro optické vyhlazení a rozjasnění pleti, rovněž skryje i případné nedostatky. Zatímco oxid zinečnatý vyniká protizánětlivým a zklidňujícím účinkem, oxid křemičitý působí proti vzniku akné. Minerály jsou coby surovina použité ve své původní a nezměněné formě, jedinou technologií, kterou prošly, je drcení.

Účinné a přínosné minerály
Minerální kosmetika má velmi pozitivní vliv na pleť. Ať už se jedná o vlasovou, tělovou, pleťovou či dekorativní. Vyniká snadnou aplikací, dlouhodobým a především viditelným účinkem na pohled i na dotek. Co se týče pleťové a dekorativní minerální kosmetiky, tak ta pleť vyživuje. A jelikož vypadá vskutku přirozeně, je tak perfektní i pro horké letní dny. Dokonce minerální make-up má mnohem lepší krycí schopnosti a tak tvář působí velmi přirozeně. Nedochází k zatížení pleti. Minerální líčidla jsou vhodnou volbou pro problematickou pokožku s akné, atopickým ekzémem, dermatitidou apod. Podstata tkví v tom, že přírodní minerály jsou lehké, mají nemastné složení, tudíž nezatěžují ani nedráždí pokožku, rovněž neucpávají póry.

Pozor na složení
I zde při nákupu je třeba být obezřetní a číst složení, neboť někteří výrobci svou kosmetiku označují jako minerální, ale ve složení se dočtete, že produkt obsahuje i syntetické látky. Zde tedy platí, že není minerální jako minerální. Proto je důležité číst vždy složení konkrétního výrobku.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor a jeho mnohostranné využití v celé domácnosti

Zázvor je považován za všelék. Co obsahuje, že má tak silný a blahodárný účinek na lidský organismus? Jak je možné tento malý zázrak využít nejen při vaření či nastydnutí? Jeho působení je mnohem rozsáhlejší....

Čtěte dál
Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Pravidelný pohyb je důležitý. Stejně důležité ale je, aby vás bavil a stále tělo stimuloval. K tomu je potřeba občas vystoupit ze zajetých...
Jaká kloubní výživa opravdu funguje? Musíte si umět vybrat

Jaká kloubní výživa opravdu funguje? Musíte si umět vybrat

Kloubní výživa se dnes stala běžnou součástí života a také velkým byznysem. Nebývalo to tak vždy, ale kde je vlastně počátek? Jak kloubní...

Videorozhovor