Jak pečovat o vlasy, aby přežily letní sezónu ve zdraví?

Jak pečovat o vlasy, aby přežily letní sezónu ve zdraví?
zdroj: Adobe Stock

Léto představuje pro vaše vlasy velký nápor. Kombinace sluníčka a chlorované nebo slané vody jim rozhodně nesvědčí. Věnujte jim proto zvýšenou péči a vyhněte se tak radikální změně účesu, o kterou nestojíte.

Chraňte vlasy před sluníčkem
Nejen naše tělo, ale i vlasy potřebují dostatečný přísun vody. Věděli jste, že až 15 % vlasu je tvořeno právě vodou? Myslete na to a nezapomeňte si přibalit láhev s vodou pokaždé, když půjdete ven. Nejjednodušším způsobem, jak vlasy chránit před UV zářením, je klobouk nebo jiná pokrývka hlavy. Vybírejte takovou, která bude vzdušná, aby se vám pod ní pokožka příliš nepotila. Vlasy svažte do drdolu, aby byly chráněné po celé délce.

Slaná voda léči, ale může i škodit
Slaná voda má blahodárné účinky, ale pouze v určité míře. Bohužel v kombinaci s UV zářením vlasy vysušuje. Po každém koupání si vlasy důkladně opláchněte čistou vodou a večer umyjte šamponem. Pečlivě vybírejte a čtěte složení. Vyhněte se přípravkům, které obsahují alkohol nebo dokonce formaldehyd. Snažte se v létě nepoužívat fény, kulmy nebo žehličky na vlasy.

Snažte se vyhnout chlorovaným bazénům
Největším nepřítelem (nejenom) vlasů je chlor. Sám o sobě není tak škodlivý, ale jakmile v bazénu začne ničit nežádoucí bakterie a mikroorganismy, vznikne chemická reakce, kterou po koupání pocítíte například pálením očí. Pro vlasy je ideální se chlorované vodě úplně vyhnout. Ovšem chodit po koupališti s koupací čepicí také není nejlepší řešení. Před vstupem do bazénu proto vlasy namočte. Díky svému složení se chovají jako houba a nasají velké množství tekutiny. V bazénu už proto nebude prostor pro další a chlor zůstane pouze na povrchu, odkud ho jednoduše smyjete. Po koupání opět použijte vhodný šampon.

Aby vlasy zůstaly krásné po celý rok
V létě nahraďte kondicionéry a vlasové masky kvalitním olejem. Pokud použijete přiměřené množství, budou vaše vlasy krásně lesklé, hebké a plné života. Navíc vlasy chrání před sluncem. Například malinový olej má vysoký ochranný faktor. První záchranou pro vysušené a zničené vlasy je jedlá soda. Smíchejte ji s vodou v takovém poměru, aby vznikla hustá kašička. Tu potom naneste na vlasy místo masky a nechte pár minut působit. Opláchněte a nechte rozpuštěné oschnout.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak v těchto dnech dobít naději a životní energii

Jak v těchto dnech dobít naději a životní energii

V současné poměrně psychicky složité situaci spojené s koronavirem bychom vás i my rádi naladili pozitivně. Již měsíc únor byl pro mnoho lidí velmi náročný, často se objevovaly vichřice, velmi neobvyklé...

Čtěte dál
Bylinka rozmarýn má využití v kuchyni, přírodní lékárně i v kosmetice

Bylinka rozmarýn má využití v kuchyni, přírodní lékárně i v kosmetice

Rozmarýna lékařská je známá bylinka z jižní Evropy. Dorůstá do výše až 1,5 metru, ale díky množství odrůd a snadnému zastřihování z...
Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Když se řekne kolagen, každý z nás si pravděpodobně vybaví jeho důležitou roli při fungování našeho pohybového aparátu. V poslední...

Videorozhovor