Jak pečovat o vlasy, aby přežily letní sezónu ve zdraví?

Jak pečovat o vlasy, aby přežily letní sezónu ve zdraví?
zdroj: Adobe Stock

Léto představuje pro vaše vlasy velký nápor. Kombinace sluníčka a chlorované nebo slané vody jim rozhodně nesvědčí. Věnujte jim proto zvýšenou péči a vyhněte se tak radikální změně účesu, o kterou nestojíte.

Chraňte vlasy před sluníčkem
Nejen naše tělo, ale i vlasy potřebují dostatečný přísun vody. Věděli jste, že až 15 % vlasu je tvořeno právě vodou? Myslete na to a nezapomeňte si přibalit láhev s vodou pokaždé, když půjdete ven. Nejjednodušším způsobem, jak vlasy chránit před UV zářením, je klobouk nebo jiná pokrývka hlavy. Vybírejte takovou, která bude vzdušná, aby se vám pod ní pokožka příliš nepotila. Vlasy svažte do drdolu, aby byly chráněné po celé délce.

Slaná voda léči, ale může i škodit
Slaná voda má blahodárné účinky, ale pouze v určité míře. Bohužel v kombinaci s UV zářením vlasy vysušuje. Po každém koupání si vlasy důkladně opláchněte čistou vodou a večer umyjte šamponem. Pečlivě vybírejte a čtěte složení. Vyhněte se přípravkům, které obsahují alkohol nebo dokonce formaldehyd. Snažte se v létě nepoužívat fény, kulmy nebo žehličky na vlasy.

Snažte se vyhnout chlorovaným bazénům
Největším nepřítelem (nejenom) vlasů je chlor. Sám o sobě není tak škodlivý, ale jakmile v bazénu začne ničit nežádoucí bakterie a mikroorganismy, vznikne chemická reakce, kterou po koupání pocítíte například pálením očí. Pro vlasy je ideální se chlorované vodě úplně vyhnout. Ovšem chodit po koupališti s koupací čepicí také není nejlepší řešení. Před vstupem do bazénu proto vlasy namočte. Díky svému složení se chovají jako houba a nasají velké množství tekutiny. V bazénu už proto nebude prostor pro další a chlor zůstane pouze na povrchu, odkud ho jednoduše smyjete. Po koupání opět použijte vhodný šampon.

Aby vlasy zůstaly krásné po celý rok
V létě nahraďte kondicionéry a vlasové masky kvalitním olejem. Pokud použijete přiměřené množství, budou vaše vlasy krásně lesklé, hebké a plné života. Navíc vlasy chrání před sluncem. Například malinový olej má vysoký ochranný faktor. První záchranou pro vysušené a zničené vlasy je jedlá soda. Smíchejte ji s vodou v takovém poměru, aby vznikla hustá kašička. Tu potom naneste na vlasy místo masky a nechte pár minut působit. Opláchněte a nechte rozpuštěné oschnout.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

9 základních pozic jógy, které si můžete zacvičit doma

9 základních pozic jógy, které si můžete zacvičit doma

Chození do posilovny, na lekce jógy či jakákoliv jiná aktivita mimo domov u vás nepřipadá v úvahu, protože bojujete s nedostatkem času? Připravili jsme pro vás jednoduché cviky z jógy, které si můžete...

Čtěte dál
Jak se efektivně ubránit podzimnímu nachlazení?

Jak se efektivně ubránit podzimnímu nachlazení?

Podzim je mimo jiné známý jako období nachlazení a dalších podobných neduhů. Dny se krátí, světla ubývá, což nám ubírá na energii a...
Ženšen je tisíce let starý recept na zdraví a dlouhověkost. Už jste jeho účinky vyzkoušeli?

Ženšen je tisíce let starý recept na zdraví a dlouhověkost. Už jste jeho účinky vyzkoušeli?

Tato rostlina z východní Asie obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že je nejpoužívanější bylinou v tradiční čínské medicíně a své...