Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru

Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru
zdroj: Shutterstock

Jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších dárků je kosmetika, kterou můžete obdarovat při jakékoliv příležitosti, bývá také velmi oblíbeným vánočním dárkem. Na co myslet a čím se řídit při výběru? Jen správně zvolený dárek dokáže potěšit a splní účel.

I když kosmetika, a to i dle průzkumu, patří mezi nejoblíbenější vánoční dárky a udělá radost takřka každému obdarovanému, ať už jde o ženu, ale i muže, tak se vyplatí nepodcenit výběr. V tomto směru není zrovna adekvátní uspěchaný a bezmyšlenkovitý výběr kosmetického balíčku. Pokud trváte na kosmetickém balíčku neboli setu, sestavte ho ze správně zvolených produktů. Stejně tak nenakupujte pro druhé dle toho, co se líbí vám. Jaká kritéria je třeba zohlednit při volbě vhodného kosmetického dárku, který udělá radost a splní svůj účel i po efektivní stránce?

Zmapování situace
Prvním a zásadním krokem je zjištění preference, tj. jaké kosmetice daná osoba dává přednost. Zde myšleno, jestli používá a upřednostňuje klasickou či přírodní, jaké produkty ráda dotyčná osoba používá. Jestli se líčí a tudíž využije dekorativní kosmetiku nebo naopak jen pleťovou či tělovou. Jednodušší je to v případě, že vybíráte dárek pro osobu se kterou sdílíte společnou domácnost. Vyplatí se naslouchat a všímat si alespoň dva měsíce dopředu, třeba vám to daná osoba taktně naznačí...

Volba dle typu pleti
V případě pleťové kosmetiky je podstatné volit dle typu pleti konkrétní osoby, pro kterou vybíráte dárek. Každá žena je jiná a disponuje odlišnou pletí. Základní rozdělení je na suchou, normální, smíšenou a mastnou pleť. Od typu pleti se odvíjí následný výběr konkrétního výrobku, ať už jde o krém, sérum, pleťovou masku, peeling apod. Stejně tak i ohledně tělové kosmetiky je dobré znát typ pokožky, zda se jedná o normální, suchou či citlivou.

Zohlednění věkové kategorie
Při výběru kosmetiky je třeba vzít v úvahu i věk dotyčné osoby. Zatímco pro mladou pleť je vhodný kosmetický přípravek na denní bázi používání a čisticí kosmetický produkt. Pro starší věkové kategorie je potřeba vybírat produkty pro zralejší pleť. Dle věkové kategorie přípravky obsahují potřebné a efektivní komponenty, které prokáží náležitou službu pleti. Jako například pro osoby starší 50 let jsou vhodné produkty, které mají zesvětlující účinek na pigmentové skvrny.

I muži mají rádi kosmetiku
Nezapomeňte, že i svou drahou mužskou polovičku můžete obdarovat kosmetikou, stejně tak bratra, otce apod. Výběr pro muže je většinou jednodušší, protože muži nemívají tak citlivou pleť a s tím spojené preference. Snažte se vždy ale vyhnout příliš parfemovaným produktům s výrazným aroma a produktům, které nejsou značkové. Ani muži nechtějí čichat k syntetickým aromatům nebo se osypat...

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je malým zázrakem v kelímku a pomůže i tam, kde byste to možná nečekali. Rozhodně se vyplatí ji mít doma. V čem tkví její všestranné účinky? Kdy a na co je možné ji použít?

Čtěte dál
Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro chemický peeling

Co je dobré vědět, než se rozhodnete pro chemický peeling

Chemický peeling je zákrok, který patří výhradně do rukou odborníka. Pro koho je vhodný a především, jaké problémy vyřeší a s čím vám...

Videorozhovor