Pleťové oleje: efektivní náhrada luxusních krémů

Pleťové oleje: efektivní náhrada luxusních krémů
zdroj: Shutterstock

Pleťové oleje jsou oblíbené. Není divu, jsou efektivní a nabízí spoustu výhod včetně mnohonásobně nižší ceny. V čem spočívá podstata účinku? Jak je možné, že dokáží být náhradou denního, nočního i očního krému?

Návrat k přírodě
Aktuálním trendem je návrat k přírodě. Přírodní produkty zažívají doslova boom. Oleje tak dnes nejsou záležitostí pro pár nadšenců, ale najdete je takřka všude, od malých až po velké značky, které udávají směr a určují celkový trend. Pleťové oleje vynikají složením. Čistý olej neobsahuje vodu, stejně tak nepotřebuje ani konzervanty. Výsledkem je to, že bývá pokožkou mnohem lépe akceptován a nevyvolává ani alergické reakce. To vše za předpokladu, že je vybrán správný olej pro konkrétní pleť a provedena správná aplikace.

Pozitivní účinky pleťového oleje
Při správném používání a adekvátní aplikaci, je výsledkem neuvěřitelně jemná, hebká a na pohled viditelně projasněná, vyhlazená a zdravá pleť. Oleje dokáží zpomalovat i proces stárnutí, napomáhají ke zvýšené odolnosti a regeneraci pleti. Oleje zároveň chrání pleť před vnějšími škodlivými vlivy a efektivně pokožku vyživují. Předností oleje je i to, že pleť regeneruje intenzivněji, neboť snadněji prostupuje hlouběji a tím se tak dostává do hlubších vrstev pleti. Pleťový olej se do pokožky snadněji vstřebává než pleťový krém a zanechává ji výrazně jemnou a hladkou na dotek.

Výběr vhodného oleje
Zásadou číslo jedna je výběr správného pleťového oleje, aby odpovídal danému typu pleti. V opačném případě může naopak olej způsobit více škody. Platí, že pro mastnější pleť je vhodnější lehký/suchý olej, naopak pro suchou pleť je třeba volit výživnější a hutnější. Pro zralou pleť je dobrou volbou arganový nebo rakytníkový. Mastné pleti prokáže adekvátní službu například jojobový, sezamový nebo pupalkový.

Podstatná je správná aplikace
Olej se nanáší zásadně na navlhčený obličej, nikdy ne na suchou pleť. Úplně nejlepší je aplikace pomocí rozprašovače, ale můžete i do dlaně dát pouze 2 až 4 kapky a použít na celý obličej. Není třeba více, neboť přebytečný olej by stejně zůstal na povrchu kůže. Pokud použijete olej ráno a poté budete nanášet make-up, je třeba alespoň 10 až 15 minut počkat, aby se olej mohl dostatečně vsáknout do pokožky. Důležité je i náležité skladování oleje. Dejte přednost přírodním pleťovým olejům ve tmavém skle, které jsou takto chráněny před světlem. Nikdy nevystavujte olej slunečnímu záření, nenechávejte na slunci ani v příliš horkém místě. Přes léto je lepší určitě mít olej v lednici.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Každý rok odborníci ve všech lékařských oborech provádějí řady výzkumů, aby mohli lépe porozumět tomu, co lidi činí zdravými a šťastnými. Ani rok 2019 nebyl výjimkou. Jaká mimořádná zjištění světu medicíny...

Čtěte dál
Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je zázrak v kelímku. S čím vším vám dokáže pomoci?

Konopná mast je malým zázrakem v kelímku a pomůže i tam, kde byste to možná nečekali. Rozhodně se vyplatí ji mít doma. V čem tkví její...

Videorozhovor