Jak na hladké a pěkně upravené ruce? Není to žadná věda!

Jak na hladké a pěkně upravené ruce? Není to žadná věda!
zdroj: Adobe Stock

Ruce jsou naší vizitkou – když podáváme ruku, když pracujeme s lidmi a když nějakým způsobem reprezentujeme. Jak dosáhnout pěkně upravených rukou a hlavně nehtů? Jaké tipy a triky pomohou v rámci domácí manikúry?

Ruce a nehty denně vystavujeme jak svému okolí, tak rovněž různým vnějším vlivům jako je horká voda, slunce, různé chemikálie, ale i např. kosmetické prostředky nebo obyčejná hlína na zahrádce. Jak docílit upravených rukou, které se budou pyšnit hebkou pokožkou a  pevnými nehty?

Hýčkejte své ruce každý den
Kůže na rukách je tenká a má sklon k vysušení, čemuž ještě v negativním směru napomáhá mytí rukou několikrát za den. Díky tomu je mastný film, jenž slouží k udržení vlhkosti, narušen teplou vodou i mýdlem. A to nemluvě o kontaktu pokožky s dalšími látkami, jako jsou různé saponáty a přípravky při úklidu apod. Vše začíná i zde v dostatečné hydrataci a výživě. Pravidelné používání krému na ruce by mělo být samozřejmostí. Mnohdy ve spěchu je opomíjen. Zde postačí umístit hydratační krém na ruce na viditelné místo, ať už to bude v koupelně vedle mýdla, na pracovním stole apod. Uvidíte, jak rychle si na to zvyknete a odměnou budou jemné a hebké ruce. Pozor ale na nadměrné užívání – pokožka si na to potom zvykne a může být narušena přirozená tvorba mastnoty.

Prevence nadevše
V tomto směru se jedná o používání ochranných rukavic při úklidu, mytí nádobí apod. Prostě vždy, když jsou vaše ruce a nehty vystaveny kontaktu s chemikáliemi. Pro umocnění efektu jemných rukou je vhodné dopřát si občas výživný zábal či peeling. Účinný peeling na ruce ve složení med a krystalový cukr je velmi účinnou záležitostí. Stačí potřít ruce medem a při umývání přidat trochu krystalového cukru a mnout. Výsledkem je hebká pokožka. Na výživnou masku rukou postačí žloutek, ovesné vločky, med a olivový olej. Vše řádně smíchat, nanést na ruce a navléct rukavice. Zábal je třeba nechat působit 2 až 3 hodiny. Poté opláchnout. Výsledek bude patrný na pohled i na dotek.

Dokonale upravené nehty
Začněme nehtovou kůžičkou, která vyžaduje stejnou pozornost a péči jako zbytek rukou, tj. nutná je pravidelná hydratace. Díky tomu se nebude kůžička vysušovat a především bude chránit nehtové lůžko, což má vliv na zdravý růst nehtů. Použít můžete různé speciální přípravky k tomu určené. Nicméně znamenitou službu v tomto směru prokáže arganový olej. Ideální je aplikace oleje po umytí, kdy jsou ruce vlhké. Během několika týdnů docílíte toho, že vaše nehty budou hladší, silnější, lesklejší. I okolní kůžička bude vypadat lépe a zdravěji.

Nikdy nehtovou kůžičku nestříhejte, nejde jen o to, že to nevypadá dobře po estetické stránce, ale dochází ke ztrátě schopnosti ochrany nehtového lůžka. Bez nehtového lůžka hrozí riziko infekce a také zvýšená tvorba záděr. Bezprostředně po koupání není vhodné nehty pilovat ani stříhat, neboť zvlhčené nehty mají sklon k třepení a lámání. Důležitá je i správná výbava v podobě nůžtiček, pilníku apod. Je třeba pilovat vždy jedním směrem a to dlouhými a plynulými tahy. Používejte odlakovač bez acetonu.

Pokud si lakujete nehty, tak kromě důkladného očištění nehtů před samotným lakováním, je vhodné jako základ použít podkladový lak, jenž je jemný a postará se o to, aby barevný nátěr dobře držel. Pro dokonalý a sjednocený vzhled je vhodné aplikovat na nehty dvě slabší vrstvy. Na závěr použijte svrchní lak, postará se o delší výdrž a poskytne nehtům lesk.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

I voda může zabíjet. Kolik litrů najednou už je moc?

Ledviny nedokáží filtrovat více než určité množství za hodinu. Vypijete-li za tu dobu více, přebytečná voda může zředit elektrolyty v krvi tak, že vám to určitě prospívat nebude. Všeho moc škodí, i vody.

Čtěte dál
Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Potraviny, které vám pomohou zahnat podzimní chmury a špatnou náladu

Podzim je obdobím, kdy máme tendenci kvůli pošmournému počasí trávit více času uvnitř než venku. Schází nám čerstvý vzduch a trpíme...
Klasické mléko vs. mléko z farmy:  Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Klasické mléko vs. mléko z farmy: Jaký je zdravotní přínos a můžeme věřit mléku z obchodu?

Mléko je potravina, která je opředena mnoha mýty. Mléko prý obsahuje antibiotika, zahleňuje, způsobuje alergie a navíc je získáváno...