Epsomská sůl: Připravte si koupel a doplňte hořčík zvnějšku

Epsomská sůl: Připravte si koupel a doplňte hořčík zvnějšku
zdroj: Adobe Stock

Není sůl jako sůl, což potvrzuje také speciální koupelová, minerální sůl, tzv. epsomská sůl. Díky svému složení je vhodná do koupele a jako přírodní doplněk hořčíku. Ale pozor na vnitřní použití, nevyplácí se.

Ryze přírodní produkt pro každého
Epsomská sůl je silně mineralizovaný produkt, který obsahuje vysoké množství hořčíku a síranu. Oboje v přírodní formě. Je vhodná k zevnímu použití, například do koupele, ale také jako pleťová maska. Stále častěji se používá i pro další kosmetické účely, zejména potom pro péči o pokožku. Bez obav ji mohou použít děti i senioři nebo osoby s citlivou pokožkou.

Mimořádně vysoký obsah hořčíku
Hořčík obsažený v epsomské soli výrazně převyšuje množství v potravinových doplňcích. Vstřebává se přes kůži, takže ho tělo využije ve vysoké míře. K doplnění postačí přibližně dvacetiminutová minutová koupel s dvěma až čtyřmi šálky soli.

Pokud trpíte častým nedostatkem hořčíku, nebo ho potřebujete doplňovat větší množství, je vhodné koupel opakovat alespoň jednou týdně. Výsledek se dostaví ihned. Kromě toho uleví při bolestech kloubů a svalů, migrénách, nespavosti, zmírňuje psychické napětí a také působí proti křečím, bolestem hlavy a otokům končetin způsobených hromaděním vody v těle. V kombinaci s další přírodní léčbou dokáže zamezit dalšímu zavodnění organismu.

Pro krásnější pokožku
Epsomská sůl je často využívána ke kosmetickým účelům. Doma si z ní snadno vyrobíte peeling, který rozzáří a vyhladí pokožku. Zároveň dostane z těla nežádoucí toxiny. Ty z vás, kteří si často stěžují na zápach nohou, jistě potěší, že pravidelná lázeň dokáže snadno odbourat i tento problém. Postačí večerní koupel na nohy a okolí vám poděkuje. Večerní koupel je vhodná také pro sportovce po namáhavějším výkonu. Díky vysokému množství hořčíku dokáže epsomská sůl příjemně uvolnit svaly a druhý den budete moci normálně fungovat.

Pozor na projímavé účinky!
Na trhu je k dostání také potravinářská epsomská sůl. V podstatě se jedná o stejný výrobek, ale podléhá přísnější kontrole. Tu je možné využívat při zácpě jako silné projímadlo. Neriskujte ale vnitřní požití běžné epsomské soli, výsledný efekt v podobě nepříjemných křečí za to rozhodně nestojí.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin je hormon, tzv. hormon spánku, který lidské tělo produkuje zcela přirozeně. Hlavní produkce probíhá večer a v noci, proto vám pomáhá usnout. Spánek ale není tím jediným, s čím může pomoci…

Čtěte dál
Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Kolagen pro krásnou pleť – jaké doplňky stravy opravdu fungují?

Když se řekne kolagen, každý z nás si pravděpodobně vybaví jeho důležitou roli při fungování našeho pohybového aparátu. V poslední...
Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Změna tlaku, nadbytek ušního mazu, voda. To vše může zapříčinit nepříjemný pocit zalehlých uší, který bývá až bolestivý. Asi víte,...

Videorozhovor