Trápí vás kruhy pod očima? Vyzkoušejte rychlou a účinnou pomoc

Trápí vás kruhy pod očima? Vyzkoušejte rychlou a účinnou pomoc
zdroj: Adobe Stock

Víte, co vše stojí za vznikem nevzhledných tmavých stínů pod očima? Jak se jich rychle zbavit a je to vůbec možné? Máme pro vás několik tipů na okamžitou pomoc proti tmavým kruhům pod očima a několik možných příčin ke zvážení.

Kdo nezažil alespoň jednou kruhy pod očima coby vzpomínku na probdělou noc? Avšak za vznikem kruhů pod očima stojí i jiné a vážnější příčiny, jako je nadměrné namáhání očí, delší pobyt v nevhodném, zakouřeném, znečištěném prostředí. Negativní vliv má i zvýšená míra stresu, únava, dietní chyby, špatná životospráva, nedostatek vitamínu A či železa v těle, hormonální nerovnováha, alergické obtíže, genetika, vyšší věk a především nedostatečný spánek.

Stravu je možné korigovat, dávat si pozor na uzeniny, konzervované potraviny, slané věci, omezení alkoholu, kouření, solení a také pokud možno se vyhýbat dlouhodobému pobytu v zakouřeném prostředí. Jednu z nejdůležitějších věcí, kvalitní spánek, ale ničím nenahradíte.

Jemné oční okolí
Základ spočívá v péči o oční okolí, kde je pleť velmi jemná a choulostivá, dokonce oproti ostatním částem obličeje je až 3x tenčí. Rovněž i pod povrchem pokožky se zde nachází podstatně méně tuku. Na tomto místě je kůže i méně protkána cévami, tudíž není natolik zásobena živinami. Rozhodně na oční okolí je třeba volit speciální krémy určené k tomuto účelu. Není vhodné používat běžné denní krémy na pokožku okolo očí. Oční krémy či séra vyživují a dodávají podpůrné aktivní složky.

Zejména ženám kruhy pod očima nepřidají na sebevědomí, ba naopak. Ocenitelným pomocníkem v tomto případě je korektor. Úspěch zde spočívá ve správně zvoleném odstínu. Dle vizážistů by měl mít korektor žlutavý či naoranžovělý odstín.

Přírodní pomocníci na kruhy pod očima
První pomocí je zkrátka chlad, který pomáhá na prokrvení pokožky. Klidně lze použít z mrazáku kostku ledu a jemně si s ní masírovat oční okolí. Stejně tak pomůže i přiložení studené čajové lžičky na oko. Pokud nemáte k dispozici ani jedno, zkuste ponořit obličej do umyvadla se studenou vodou. Osvědčené jsou samozřejmě i plátky salátové okurky. Doporučuje se také přiložit na oči vylouhované sáčky černého čaje. Mnohem lepší a účinnější jsou sedmikrásky. Čerstvé sedmikrásky spaříte vodou, necháte vychladnout a poté přiložíte pod oči na 10 až 15 minut. K dostání jsou i speciální chladící tyčinky na oční okolí. Výhodou je, že je můžete mít neustále u sebe v kabelce.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Fakta o cyklu ženy, která vám pomohou otěhotnět

Fakta o cyklu ženy, která vám pomohou otěhotnět

Snažíte se o miminko? Šance na otěhotnění výrazně zvyšuje znalost menstruačního cyklu. Pokud žena zná své tělo a jeho cyklus, dokáže lépe plánovat a tím tak zvýšit šanci na úspěch. Každá žena je individuální,...

Čtěte dál
Jedno jablko denně, půl zdraví. Jak jablka prospívají našemu tělu?

Jedno jablko denně, půl zdraví. Jak jablka prospívají našemu tělu?

Jedno staré přísloví praví, že když si každý den dáte jedno jablko, zaženete lékaře a budete zdraví. Jak už to tak bývá, na lidových...
Neobvyklé faktory, které mohou zvýšit riziko onemocnění cukrovkou

Neobvyklé faktory, které mohou zvýšit riziko onemocnění cukrovkou

Diabetes druhého typu je jednou z nejvíce rozšířených civilizačních nemocí. Hlavní příčinou je nezdravé stravování a nedostatek pohybu....