Bojíte se botoxu a krémy na vrásky nefungují? Vyzkoušejte obličejovou jógu!

Bojíte se botoxu a krémy na vrásky nefungují? Vyzkoušejte obličejovou jógu!
zdroj: Adobe Stock

Snad nikoho již nepřekvapí, že pro zdravou a krásnou postavu je potřeba pravidelně cvičit. Posílené a protažené tělo s aktivními svaly si vynaložené úsilí nenechává dlouho pro sebe a efekt dá brzy na obdiv svou přitažlivostí a mladším vzhledem. Co však pro někoho může být novinkou je, že podobně funguje i pravidelné cvičení obličejových svalů, které rychle přináší vyhlazení vrásek, zdvihnutí kontur a obecně dojem mladšího věku. Nejedná se vlastně o nic jiného než o přirozený facelifting. Že o tom slyšíte poprvé? Pak dejte šanci obličejové józe, neboť právě o ní je řeč.

Netřeba utrácet za drahé procedury a krémy, stačí cvičit obličejové svaly
V dnešní době je jóga velmi běžnou a rozšířenou praxí už i v České republice. Její obliba je poměrně vysoká a své místo si našla u vesměs všech věkových skupin bez ohledu na pohlaví. Pozitivní výsledky se podepisují nejen na klidném duchu, ale také pevných a pružných svalech. A právě těchto výhod využívá také obličejová jóga. Ta se zaměřuje na skupiny svalů na hlavě, krku, šíji, a především v obličeji. Uvádí se, že těchto svalů je celkem 43, což je velký počet na to, abychom jejich vitalitu opomíjeli. Jak tvrdí Fumiko Takatsu, Japonská propagátorka Face jógy působící již několik let ve Spojených státech, jediným účinným a trvalým řešením povadlých obličejových kontur a vrásek je pravidelné provádění cviků obličejových svalů. To jediné podle ní totiž řeší příčinu povislé a opticky stárnoucí tváře, na rozdíl od drahých procedur a pleťových přípravků, které pouze velmi povrchově ošetřují důsledek svalové povadlosti.

Co vás obličejová jóga neboli face yoga naučí
Praxe obličejové jógy v sobě zahrnuje nejen konkrétní cviky jednotlivých svalů, ale také upozorňuje na časté zlozvyky či grimasy, kterými si nevědomky prohlubujeme tvorbu vrásek, způsobujeme vznik asymetrie ve tváři, například v rozdílných výškách obočí nebo tvaru očí, a obecně si tak nechtěně přidáváme zbytečná léta navíc. Pravidelným prováděním cviků tak zároveň pochopíme, jak jednotlivé svaly pracují, čím přesně si způsobujeme nechtěné vrásky, a dokonce se naučíme, jak svaly běžně zapojovat, abychom vznik vrásek minimalizovali. Příkladem může být samotný úsměv. Podle Fumiko Takatsu lze úsměv vykouzlit s pomocí různých svalů a lidé mnohdy zapojují ty špatné, následkem čehož pak s věkem vzniká zbytečně více vrásek, než je nutné. I úsměv tak lze přeučit. Zaktivováním svalů se člověk naučí automaticky zapojovat ty správné a minimalizuje vznik nežádoucích vrásek. Přitom je vše přirozené a stejně tak přirozeně působí i navenek.

S čím konkrétně nám Face Yoga může pomoct
Kdo touží po mladistvém vzhledu, nechť obličejovou jógu provádí pravidelně a v kompletní sestavě pro všech 43 svalů. Takatsu zveřejňuje obrovské pozitivní výsledky jak svých klientů, kteří s ní cvičí, tak i své osobní (pozn. red.: obličejovou jógu začala cvičit ve svých 35 letech, kdy vypadala mnohem starší než dnes, tedy ve svých 50 letech). Avšak cviky lze prý doporučit i individuálně podle konkrétních požadavků klienta. Například cviky na povislá oční víčka, asymetrii ve tváři, povislé kontury čelistí, povadlou kůži pod bradou nebo na vyhlazení konkrétních vrásek. Při každodenním provádění cviků se výsledky dostaví již po pár týdnech. Někdy třetí týden, někdy do měsíce. Avšak jak to tak bývá, i pro obličejovou jógu platí jisté zásady – a to cvičit pravidelně a vytrvale, neboť nic nepřichází zadarmo. I když možná právě v tomto případě přirozeného faceliftingu – inu zvažte sami!

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Exofoliace: odstraňování odumřelých kožních buněk je základ pro mladistvou pleť

Také si říkáte, jak je možné, že malé děti mají tak krásnou hladkou pokožku, bez pupínků, bez vrásek, bez nedokonalostí? Co je to to tajemství, které za tím stojí? A je možné vůbec takovou pokožku zase...

Čtěte dál
10+1 otázek: České pivo – v čem je unikátní a proč nám tak chutná?

10+1 otázek: České pivo – v čem je unikátní a proč nám tak chutná?

Jestli je český národ na něco pyšný, tak je to Jarda Jágr a české pivo. I přes to, že jde o alkoholický nápoj, jeho spotřeba u nás...

Videorozhovor