Séra na podporu růstu řas: Kdy pomohou a na co si dát pozor?

Séra na podporu růstu řas: Kdy pomohou a na co si dát pozor?
zdroj: Adobe Stock

Snad každá dívka či žena touží mít dlouhé a husté řasy. Ne všem to bylo ale dáno do vínku. Pozitivní zprávou je, že si lze pomoci speciálním kosmetickým produktem, který jejich růst podpoří. Co můžete v tomto ohledu čekat?

Ať už vás trápí nekvalitní, krátké či řídké řasy z jakéhokoliv důvodu, zkuste poměrně snadnou pomoc v podobě kosmetického produktu, séra na podporu růstu řas. Na trhu jsou k dostání séra, která se od sebe liší samozřejmě cenou i složením. Rovněž je třeba mít na paměti, že na každého dané sérum může působit jinak. A tak co vyhovuje jedné ženě, nemusí však působit a mít stejný efekt u jiné.

Dle čeho se orientovat při výběru?
Růstová séra pomáhají řasy zpevnit, podporují růst a celkově napomáhají k lepší kvalitě. Podstata tkví v daném výrobku a jeho složení. K dosažení výsledku je třeba zvolit produkt, který bude obsahovat vitamíny A, C i E. Jedná se o vitamíny, které vyživují řasy a okolí a chrání je před okolními vlivy. Dále hledejte ve složení látky, jako je biotin neboli vitamín H, panthenol, arginin, látka sloužící k posílení řas. Séra také obsahují další účinné složky, jako je heřmánek, aloe vera, ženšen apod. Vše se odvíjí od konkrétního produktu. Čtení složení výrobku je zásadní i z dalšího důvodu. Je důležité, aby sérum neobsahovalo některou ze složek, na kterou můžete mít alergickou reakci či zvýšenou citlivost. Rovněž je k dosažení viditelného výsledku nutná správná aplikace a to ideálně večer. Nezbytné je dodržet i adekvátní dávkování a dobu používání.

Kdy čekat výsledky?
Výsledek lze očekávat zhruba po měsíci. Na druhou stranu nelze čekat zázrak. Garancí úspěchu je, pokud se zaměříte kromě používání séra, na zdravou životosprávu. Alespoň zařaďte potraviny, které vám v tomto směru pomohou a podpoří kvalitu řas. Do jídelníčku je proto vhodné zařadit vitamíny v přírodní podobě, tj. konzumací ovoce a zeleniny. Výše zmíněný vitamín H získáte, pokud budete jíst vaječné žloutky a houby. Blahodárným zdrojem potřebných látek, které mají pozitivní vliv na kvalitu a růst řas, jsou různá semínka a ořechy. Nezapomeňte na důkladnou péči. Vždy večer před spaním se dobře odličte. Pokud to je možné, eliminujte používání voděodolné řasenky.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak správně odlíčit oči? Vyrobte si vlastní odličovač působící proti vráskám

Jak správně odlíčit oči? Vyrobte si vlastní odličovač působící proti vráskám

Často opomíjené či nesprávně provedené odlíčení očí může vést k předčasnému vzniku nejen vrásek, ale k mnoha nepříjemným projevům. Jen pravidelné a správné odličování je prevencí proti podrážděnému očnímu...

Čtěte dál
Pelyněk – rituál vykuřování  i součást domácí lékárny

Pelyněk – rituál vykuřování i součást domácí lékárny

Pelyněk černobýl je bylina typická svou hořkou chutí. Může být pomocníkem v kuchyni, v bylinné lékárně nebo pro domácí rituály staré...

Videorozhovor