Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách

Co dokáže suchý šampon? Záchrana pro ženy v zimním období i na cestách
zdroj: Shutterstock

Suchý šampon ve spreji je kosmetickou vymožeností a pro některé ženy doslova spásou, kterou ocení hlavně nyní v zimním období. Jaké výhody přináší tento moderní produkt a co je dobré vědět o aplikaci suchého šamponu?

Hlavní efekt suchého šamponu
Suchý šampon ve spreji je ocenitelným pomocníkem hned z několika důvodů. Varianta ve spreji umožňuje dnes mnohem snadnější aplikaci. Suchý šampon je rychlou a účinnou záchranou v případě, když si nestíháte umýt hlavu, ať už v případě ranního shonu nebo nečekané večerní akce. Nyní v zimě, kdy nosíme čepice, se řada z nás potýká s tím, že se vlasy mastí rychleji, častěji a také bývají více zplihlé.

V reálu se jedná o suchou látku, která vlasy „umyje“ bez použití vody. Zbaví vlasy mastnoty a přidá na objemu, což vítá snad každá žena. Po použití suchého šamponu vlasy budí dojem jako po umytí klasickým šamponem, jen je vše rychlé, snadné a bez použití vody. Protože suchý šampon zabalíte doslova i do kabelky, můžete ho s sebou pohodlně vést i všude tam, kam cestujete. K dostání jsou produkty určené jak pro všechny typy vlasů, tak pro tmavé či blond vlasy, hnědé odstíny, pro dodání objemu a lesku či dodání objemu a matného vzhledu.

Vedlejší ocenitelné bonusy suchého šamponu
Kromě již výše uvedeného dokáže suchý šampon zpevnit účes, neboť má lehce fixační účinek, dále třeba zajistí, aby vlásenky neklouzaly z vlasů a držely na svém místě. Pokud nosíte ofinu, která se občas lepí na mastnější čelo, stačí zespodu ofinu postříkat suchým šamponem a problém je vyřešen.

Obezřetnost aneb všeho s mírou
Po použití suchého šamponu je dosaženo pocitu umytých vlasů, ale pozor na četnost používání. Úspora času, snadná a rychlá aplikace, okamžitý výsledek vede některé ženy k nadměrnému používání. Suchý šampon ale rozhodně není pro každodenní použití. Volte produkty s přírodním složením, bez alkoholu a nebezpečné chemie.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?

Jak zklidnit oteklé oči a na co si dát pozor v zimním období?

Oči máme jen jedny. Je nutné si je chránit a věnovat jim náležitou péči. Častým problémem bývají oteklé nebo opuchlé oči. Jak si s tímto problémem efektivně poradit? A co naopak nedělat v rámci péče a...

Čtěte dál
Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru

Kosmetika jako dárek: Na co myslet a čím se řídit při výběru

Jedním z nejčastějších a nejoblíbenějších dárků je kosmetika, kterou můžete obdarovat při jakékoliv příležitosti, bývá také velmi oblíbeným...
Kde se vzala tradice pečení vánočního cukroví?

Kde se vzala tradice pečení vánočního cukroví?

Tradice pečení cukroví je s Vánocemi neodmyslitelně spjata, stejně jako jeho magická vůně, která dokáže navodit tu pravou sváteční...

Videorozhovor