Netoxická domácnost a tělová i vlasová kosmetika jsou prakticky již běžným standardem mnoha domácností. Ženy po celém světě se neobejdou také bez kvalitních líčidel. Proč je dobré se zajímat o to, jaké vyhovují non-toxic životnímu stylu?
Toxické složky v běžné kosmetice?
V posledních letech se začalo čím dál tím více mluvit o tom, že v běžných kosmetických produktech, které denně používají miliony žen na světě pro to, aby byly krásnější, nemusí být vše až tak v pořádku, jak by se mohlo na první pohled zdát. V hledáčku odborníků se postupně prostřídaly všechny možné lahvičky, které běžně máte ve své koupelně a také výrobky z vaší kosmetické taštičky s líčidly. Produkty dekorativní kosmetiky totiž mohou obsahovat některé kontaminanty nebo složky, které mohou nepříjemně zdravotně ovlivnit váš každodenní život.
Pro zákazníka, který investuje do konkrétního výrobku, je více než důležité, aby věděl o možné škodlivosti jednotlivých ingrediencí, používaných při výrobě produktů, spadajících do dekorativní kosmetiky. Nikdo totiž nechce mít nepříjemnou alergickou reakci, při které vám opuchnou oční víčka nebo ústa. V evropské kosmetické legislativě bylo zakázáno pro používání v produktech pleťové, tělové, vlasové péče i make-upu již více než 1300 složek, které byly ještě donedávna jejich běžnou součástí. Některé firmy jdou ještě dál. Bio nebo biodynamická certifikovaná kosmetika splňuje přísná kritéria, které vyhovují také těm uživatelům, vyznávající non-toxic životní styl.
Plně non-toxic make-up neexistuje
Dekorativní kosmetika nemůže být z mnoha důvodů plně non-toxic. Její výroba není takto technicky proveditelná tak, aby při plných náročných standardech netoxické životní filosofie byla zároveň funkční a odolná. Ale lze ji vytvořit tak, aby byla aspoň zdravým kompromisem. Cílem je tedy snížit zátěž, kterou představuje používání dekorativní kosmetiky pro vaše tělo na úplné minimum tak, abyste si mohly dopřát kvalitní líčidla a zároveň neškodily svému organismu. Určitě v ní nehledejte třeba dlouhotrvající nesmývatelné řasenky, protože ty bez obsahu určitých chemikálií prostě vyrobit nelze.
Co v non-toxic kompromisních líčidlech nenajdete
Non-toxic kompromisní líčidla můžete používat bez obav z toho, aniž by zatěžovaly nebo ucpávaly póry, neobsahují totiž silikony, parabeny, syntetické konzervanty, parfemace nebo diskutabilní UV filtry. Tyto látky jsou běžně přítomné v konvenčně dostupném make-upu. Jsou barveny přírodními pigmenty tak, aby plně vyhovovaly jak sytostí, tak byly uživatelsky pohodlné při aplikaci. Můžete si navíc vybrat z mnoha příjemných odstínů, které nejsou vůbec fádní nebo nudné.
Přírodní make-up je spolehlivý a vydrží
Ale i non toxic kompromisní řasenky, rtěnky nebo make-up může vydržet hezký po mnoho hodin, pokud s ním umíte správně pracovat. Existují kurzy, na kterých se o něm dozvíte více a naučíte se ho používat co nejefektivněji. Můžete s ním pracovat stejně jako s běžným konvenčním make-upem, stínovat, využít ho pro každodenní, večerní i svatební líčení tak, aby spolehlivě podtrhnul vaši krásu vždy, kdy je potřeba ji efektivně zvýraznit. A to vše bez toxických složek a rizika vzniku alergické reakce.
Zdroje:
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Oves v kosmetice: supersložka účinné, přírodní kosmetiky
Oves a ovesné vločky jsou hvězdou zdravých snídaní i svačin. Mají zajímavý nutriční profil dodávají organismu množství minerálních látek i potřebné vlákniny. Ve skutečnosti jsou také vynikající kosmetickou...
Čtěte dál
Co je to uhlíková stopa a proč bychom se měli snažit, aby zrovna ta naše byla co nejnižší?

Voskované ubrousky jako skvělý zero waste pomocník do domácnosti

Káva v kapslích: pohodlí za cenu zátěže pro životní prostředí

Kruhy a váčky pod očima – prevence, úleva a kosmetické řešení

Jarní péče o pleť – co potřebuje vaše pokožka a jak jí prospěje očista a detoxikace?

Avokádo je spojencem zdraví i krásné pleti. Jak ho zakomponovat do péče o tělo?

Suché rty v zimě – co jim škodí nejvíce a jaká opatření jsou nejúčinnější?

Zlozvyky v péči o tělo: Co neprospívá vaší pleti, ale běžně to děláte?

Kastilské mýdlo a další tuhá kosmetika ušetří místo v kufru i životní prostředí

Opalování a přírodní oleje – proč vás kokosový olej před sluncem neochrání?

Oblíbená letní zelenina, která dodá vodu, antioxidanty a vitamíny
