Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit
zdroj: Shutterstock

Pravidelný pohyb je důležitý. Stejně důležité ale je, aby vás bavil a stále tělo stimuloval. K tomu je potřeba občas vystoupit ze zajetých kolejí a vyzkoušet něco nového. Může to být nová společnost, nové prostředí a nebo i nový typ cvičení.

Pravidelnost je ve sportu nezbytná. Je lepší se pohybu věnovat třikrát týdně kratší dobu, než se jednou týdně pořádně zničit a potom se nemoci hnout. Stejně podstatná je ale i variabilita tréninku, který po čase, je-li pořád stejný, přestává tělu dávat účinné stimuly. Jednoduše řečeno – si tělo na trénink zvykne a přestane na něj reagovat. Tentýž trénink opakovaný pořád dokola se také může stát nudným. Abyste vytrvali a aby bylo vaše trénování stále efektivní, je třeba tělu zajistit dostatek impulsů, které nezná a které mu nedovolí usnout na vavřínech. Víme o 5 způsobech, jak na to.

1. Zaregistrujte se na lekci
Pokud obvykle cvičíte doma nebo jen s osobním trenérem, mohou se skvělým zpestřením vaší rutiny stát skupinové lekce. Jejich výhoda tkví především ve společenství lidí, kteří sdílí podobnou vášeň pro pohyb a jejichž nadšení a energie vás strhne k podávání lepších výkonů. Skupina dokáže motivovat, vybičovat vás k soutěžení a snaze dostat ze sebe to nejlepší. Na výběr je dnes široká řada lekcí různého zaměření, typu, intenzity i délky. Podívejte se na rozvrh nejbližšího fitcentra a vyberte si tu, která vás nejvíce zaujme. A pokud vám nakonec nesedne? Nezoufejte a příště vyzkoušejte něco jiného. Víte, co se říká -  kdo hledá, najde.

2. Pozvěte své blízké
Sportovní „parťáky“ nemusíte hledat jen ve fitku. Zkuste svou rutinu opepřit společnými tréninky s rodinou nebo kamarády. Vyrazte se sestrou a maminkou na celodenní túru a slibte si, že to budete podnikat pravidelně. Vytáhněte partnera na kolo. Domluvte se s kamarádkou, že si každý třetí večer půjdete společně zaběhat. Když v tom nebudete sami, bude se vám pracovat o mnoho lépe – zkuste to a uvidíte sami.

3. Vyzkoušejte něco nového
Milujete kardio? Dejte šanci posilování! Baví vás zvedat těžké váhy? Vyzkoušejte pro změnu běh! Jezdíte často na kole? Co takhle zajít do bazénu a zaplavat si? Bez ohledu na to, jak intenzivně trénujete, tělo čas od času potřebuje změnu. Novému tréninku se bude snažit přizpůsobit efektivněji, spotřebuje více energie a bude mít větší chuť k dílu. Zkuste tento týden udělat něco jinak a místo obvyklého čtvrtečního běhu navštivte lekci tabaty. Sledujte, jak se cítíte. A dělejte takové věci častěji – překvapujte tělo a svaly novými stimuly.

4. Najměte si osobního trenéra
Můžete cvičit doma podle videí, ale nikdy nezjistíte, že něco děláte špatně. Jak byste také mohli, když není nikdo, kdo by vás zkontroloval? Pro maximální efektivitu pohybu je ale přímo nezbytné, abyste vše vykonávali přesně tak, jak se patří. V opačném případě si můžete ublížit a nejhorší je, že se to může projevit až po čase, kdy mnohdy již není cesty zpět. Nechceme vás zbytečně strašit, jen vás odrazujeme od cvičení podle videí, která jsou mnohdy natáčena amatéry. Raději si zaplaťte osobního trenéra, který vám trénink uzpůsobí na míru, a ještě se postará o to, abyste vše dělali správně.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Pravidelná konzumace laktobacilů má mnoho výhod pro zdraví

Pravidelná konzumace laktobacilů má mnoho výhod pro zdraví

Lactobacillus acidophilus je jedním z nejčastějších rodů probiotik, které v potravinách nebo doplňcích stravy konzumujeme. Najdete je ve fermentovaných potravinách jako jsou jogurty a kysané mléčné výrobky....

Čtěte dál
Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin, hormon spánku, vám pomůže překonat jet lag i nepříjemný tinnitus

Melatonin je hormon, tzv. hormon spánku, který lidské tělo produkuje zcela přirozeně. Hlavní produkce probíhá večer a v noci, proto...
Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Jak bojovat se zalehlýma ušima? Základní metody zvládnete doma

Změna tlaku, nadbytek ušního mazu, voda. To vše může zapříčinit nepříjemný pocit zalehlých uší, který bývá až bolestivý. Asi víte,...

Videorozhovor