Jídlo na cesty: tipy na svačiny i na jídlo s sebou na dovolenou

Jídlo na cesty: tipy na svačiny i na jídlo s sebou na dovolenou
zdroj: Adobe Stock

Již za několik dní začínají prázdniny a mnoho lidí se vydá na dovolenou. Začíná období zabalených svačin na cestu a období přemýšlení, co uvařit, aby to bylo rychlé a zároveň zdravé a chutné. Jak na vhodnou svačinu pro děti? A má vůbec v dnešní době cenu kupovat polotvary?

V 10 + 1 otázkách se dozvíte odpovědi na základní otázky, které vás zajímají. Na téma Jídlo na cestách jsme si povídali s RNDr. Michaelou Bebovou, odbornicí na výživu a biochemičkou.

Sledujte náš kanál na youtube

Svačiny pro děti
Ať už to jsou školní výlety nebo výlety prázdninové, dětem je vždy potřeba připravit svačinu. Jídlo by mělo být pestré, ale zároveň praktické a samozřejmě i pro děti atraktivní, aby svačina neskončila v koši a nezvítězily třeba po cestě koupené brambůrky či sladkosti. Kus domácího koláče ze špaldové mouky, müsli tyčinka nebo flapjack bez přidaného cukru, žitný chléb s oříškovým máslem a nebo krabička nakrájeného ovce - to vše může být zdravou a chutnou volbou svačiny.

Jídlo na dovolené
Ať už jedete k moři do apartmánu nebo do hotelu s all inclusive, myslete na to, že jedete do míst, kde je přímý zdroj mořský ryb a těch byste si opravdu měli užít. Nejen pro omega-3 mastné kyseliny, ale i pro jód a zdravé tuky obecně. Je to něco, co nám středoevropanům často chybí. Byla by škoda večeřet polotovary nevalné kvality nebo naopak jídla zcela běžná a fastfoodová, jako jsou hranolky, smažené pokrmy apod.

Jaké jsou tipy na rychlé a přitom zdravé pokrmy, které si pohodlně uvaříte i na dovolené? Proč je tak špatné spoléhat se jen na uzeniny? Odpovědi na tyto a další otázky uslyšíte v rozhovoru.

Moderátorka: Zuzana Košařová

 

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Oživte svou tréninkovou rutinu! Teď vás bude cvičení vždy bavit

Pravidelný pohyb je důležitý. Stejně důležité ale je, aby vás bavil a stále tělo stimuloval. K tomu je potřeba občas vystoupit ze zajetých kolejí a vyzkoušet něco nového. Může to být nová společnost, nové...

Čtěte dál
Konzumace uzenin škodí zdraví. Jaké typy byste rozhodně neměli jíst?

Konzumace uzenin škodí zdraví. Jaké typy byste rozhodně neměli jíst?

Uzeniny představují pro náš národ neodmyslitelnou součást jídelníčku. Někteří se jim sice vyhýbají, ale velká část naší populace na...
Sezóna čajů začala. Umíte je pít správně?

Sezóna čajů začala. Umíte je pít správně?

Na podzim s postupným klesáním teplot jsme stále více zimomřiví. Čaje vás dokáží příjemně prohřát a dodat tělu přesně to, co zrovna...

Videorozhovor