Kosmetické fígle na udržení opálené pokožky

Kosmetické fígle na udržení opálené pokožky
zdroj: Adobe Stock

Jak vytěžit z posledních letních dnů co nejvíce a udržet si zlatavě opálenou pokožku? V tomto směru vsaďte na přírodu. Co dělat a použít v rámci prodloužení opálení a ještě třeba i o trochu vylepšit jeho barvu?

V létě si užíváme opálenou pokožku, ať už získanou na dovolené, při práci na zahradě, pocházkách v přírodě, na výletě či kdekoliv u vody. V letní sezóně je snadné se opálit přirozenou cestou. Není divu, že toužíme po udržení opálené pokožky po co nejdelší možnou dobu. Ukázat opálenou pokožku v tom nejlepším světle lze poměrně snadno a jednoduše.

Kdo maže, ten nebledne
Tak jako je nutná vnitřní hydratace pro udržení opálení, je tomu i v rámci vnější cesty. Zde se můžete zcela spolehnout na rostlinné oleje a másla. Pomáhají pokožku nejen posilovat, ale eliminují její loupání a zabraňují vzniku suchých šupinek. Stačí si pamatovat jedno zásadní pravidlo, že opálená kůže se musí udržovat „mastná“. Za tímto účelem můžete použít přírodní kosmetické produkty s vysokým obsahem rostlinných másel, rovněž velmi dobře poslouží rostlinné oleje, jako je kokosový, sezamový, rakytníkový, jojobový apod. Klidně však můžete použít klasický olivový olej používaný v kuchyni, kterým se po osprchování namažete. Olej se vám bude lépe roztírat.

Pomoc pro zvýraznění barvy
I když náležitě pokožku mažete, ale chcete zvýraznit barvu opálení, tak je vhodné pokožku ještě i natírat přípravky, které obsahují samoopalovací složky. Díky tomu vaše barva nabude na sytosti. Kladnou stránkou je, že intenzitu tónu si můžete korigovat.

Upřednostnit sprchování před horkou vanou
Pokud si chcete udržet opálení, tak dejte přednost sprchování a volte chladnější vodu. Horká voda a delší sezení ve vaně naopak vysušuje pokožku, vede k rychlejšímu blednutí a podporuje odlupování opálené kůže.

Opálení je vhodné obnovovat
Pro udržení intenzity opálené pokožky co nejdéle nezapomínejte na její obnovu. Pokud to v rámci počasí jde, stačí se pravidelně opalovat i jen po krátkou dobu. Klidně můžete o víkendu vyrazit k vodě nebo jen na zahrádku v plavkách.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Fakta o cyklu ženy, která vám pomohou otěhotnět

Fakta o cyklu ženy, která vám pomohou otěhotnět

Snažíte se o miminko? Šance na otěhotnění výrazně zvyšuje znalost menstruačního cyklu. Pokud žena zná své tělo a jeho cyklus, dokáže lépe plánovat a tím tak zvýšit šanci na úspěch. Každá žena je individuální,...

Čtěte dál
Jedno jablko denně, půl zdraví. Jak jablka prospívají našemu tělu?

Jedno jablko denně, půl zdraví. Jak jablka prospívají našemu tělu?

Jedno staré přísloví praví, že když si každý den dáte jedno jablko, zaženete lékaře a budete zdraví. Jak už to tak bývá, na lidových...
Neobvyklé faktory, které mohou zvýšit riziko onemocnění cukrovkou

Neobvyklé faktory, které mohou zvýšit riziko onemocnění cukrovkou

Diabetes druhého typu je jednou z nejvíce rozšířených civilizačních nemocí. Hlavní příčinou je nezdravé stravování a nedostatek pohybu....