Kosmetické fígle na udržení opálené pokožky

Kosmetické fígle na udržení opálené pokožky
zdroj: Adobe Stock

Jak vytěžit z posledních letních dnů co nejvíce a udržet si zlatavě opálenou pokožku? V tomto směru vsaďte na přírodu. Co dělat a použít v rámci prodloužení opálení a ještě třeba i o trochu vylepšit jeho barvu?

V létě si užíváme opálenou pokožku, ať už získanou na dovolené, při práci na zahradě, pocházkách v přírodě, na výletě či kdekoliv u vody. V letní sezóně je snadné se opálit přirozenou cestou. Není divu, že toužíme po udržení opálené pokožky po co nejdelší možnou dobu. Ukázat opálenou pokožku v tom nejlepším světle lze poměrně snadno a jednoduše.

Kdo maže, ten nebledne
Tak jako je nutná vnitřní hydratace pro udržení opálení, je tomu i v rámci vnější cesty. Zde se můžete zcela spolehnout na rostlinné oleje a másla. Pomáhají pokožku nejen posilovat, ale eliminují její loupání a zabraňují vzniku suchých šupinek. Stačí si pamatovat jedno zásadní pravidlo, že opálená kůže se musí udržovat „mastná“. Za tímto účelem můžete použít přírodní kosmetické produkty s vysokým obsahem rostlinných másel, rovněž velmi dobře poslouží rostlinné oleje, jako je kokosový, sezamový, rakytníkový, jojobový apod. Klidně však můžete použít klasický olivový olej používaný v kuchyni, kterým se po osprchování namažete. Olej se vám bude lépe roztírat.

Pomoc pro zvýraznění barvy
I když náležitě pokožku mažete, ale chcete zvýraznit barvu opálení, tak je vhodné pokožku ještě i natírat přípravky, které obsahují samoopalovací složky. Díky tomu vaše barva nabude na sytosti. Kladnou stránkou je, že intenzitu tónu si můžete korigovat.

Upřednostnit sprchování před horkou vanou
Pokud si chcete udržet opálení, tak dejte přednost sprchování a volte chladnější vodu. Horká voda a delší sezení ve vaně naopak vysušuje pokožku, vede k rychlejšímu blednutí a podporuje odlupování opálené kůže.

Opálení je vhodné obnovovat
Pro udržení intenzity opálené pokožky co nejdéle nezapomínejte na její obnovu. Pokud to v rámci počasí jde, stačí se pravidelně opalovat i jen po krátkou dobu. Klidně můžete o víkendu vyrazit k vodě nebo jen na zahrádku v plavkách.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Na toto éčko si dejte pozor – může škodit střevu a konzumujeme ho zcela běžně

Na toto éčko si dejte pozor – může škodit střevu a konzumujeme ho zcela běžně

Podle nové studie může oxid titaničitý, tzv. titanová běloba (E171), běžné éčko používané v mnoha potravinách, ovlivnit trávicí systém. V jakých potravinách na něj můžete narazit a co v těle může způsobit?

Čtěte dál
Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty, lidově řečeno „jelení lůj“, je kosmetický přípravek, který je vhodný pro dámy i pány. Podle čeho se ve výběru orientovat?...
Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Období podzimu se nese v duchu častých nachlazení. Proč někdo nemocem podlehne snáze a jiný odolá? Vše je otázka síly a efektivity...

Videorozhovor