Tipy na moderní adventní kalendář pro děti

Tipy na moderní adventní kalendář pro děti
zdroj: Shutterstock

Advent je již za dveřmi a ti z nás, kteří mají děti, už jistě přemýšlí, jaký způsobem letos pojmout adventní kalendář, které zkrátí čekání na Štědrý večer. Možností je spousta, ať už jedlých nebo nejedlých. Není nutné se omezovat pouze na připravené adventní kalendáře z obchodů. Děti jistě potěší hlavně takové, které sami vyrobíme.

Něco dobrého na každý den
Jedlé adventní kalendáře nemusí být pouze kupované. Většina z nás si jistě vybaví malé čokoládky, které dítě každé ráno rozbalí, ale u nich chybí to překvapení. Každý den na děti zkrátka čeká to samé. Příprava jedlého adventního kalendáře nezabere příliš času. Jednoduše nakoupíme to, co dětem chutná a zabalíme například do látkových pytlíčků. Zkusme se zaměřit na něco zdravějšího. Oříšky, domácí bonbóny nebo klidně vlastnoručně připravená čokoláda. Napéct můžeme i oblíbené sušenky. Zkrátka cokoliv, co děti potěší.

Recept na domácí bonbony a čokoládu
Připravit si vlastní bonbony nebo čokoládu není žádná věda. S oblibou jsou používány silikonové formičky. Na bonbony budeme potřebovat pouze džus a agar-agar. Džus zahřejeme a těsně před bodem varu vmícháme čajovou lžičku prášku rozpuštěného ve vodě. Smícháme, necháme minutu povařit a plníme do formy.

Na přípravu čokolády postačí kakaové máslo, kakao a cukr, případně jiné sladidlo. Vše krátce povaříme a opět plníme do formy. Případně můžeme rozehřát i kvalitní kupovanou čokoládu a vytvořit z ní pralinky.

Drobnost pro radost
Nejedlé adventní kalendáře v sobě často ukrývají malé dárečky. Například oblíbené postavičky, části lega, plastová zvířátka, ale třeba i praktické věci, které dětem udělají radost. Velmi zajímavou možností jsou bojovky. Ocení je zejména starší děti a prožijí díky nim skutečné dobrodružství. Hotové bojovky lze zakoupit na internetu. Například nás letos čeká vánoční detektivní příběh, ve kterém se pokusíme zjistit, kdo unesl Ježíška a tím zachránit Vánoce. V tomto případě mají děti na každý den indicii, která je zavede dál. Kromě toho budou muset pokořit více či méně náročné úkoly.

Domácí příprava kalendáře je ekologická
Balení jednotlivých položek adventního kalendáře lze pojmout ekologicky. Ušetříme tak nejen izolepu a balicí papír, ale hlavně planetu. Připravit můžeme látkové pytlíky, které využíváme opakovaně. Lze použít také ruličky od toaletního papíru nebo třeba novinový papír.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Kde se vzala tradice pečení vánočního cukroví?

Kde se vzala tradice pečení vánočního cukroví?

Tradice pečení cukroví je s Vánocemi neodmyslitelně spjata, stejně jako jeho magická vůně, která dokáže navodit tu pravou sváteční atmosféru. Bez cukroví si dnes Vánoce dokážeme představit jen velmi těžko....

Čtěte dál
Jak si vyrobit domácí a poctivý marcipán do vánočního pečení?

Jak si vyrobit domácí a poctivý marcipán do vánočního pečení?

Sladká pochoutka s vůní mandlí se hodí nejen k potahování dortů, ale také k výrobě a zdobení cukroví. Milovníci marcipánu jistě dají...
Jak zvládnout Vánoce a nezbláznit se z toho

Jak zvládnout Vánoce a nezbláznit se z toho

Vánoce jsou jedním z nejkouzelnějších období celého roku. Vůně svařeného vína a cukroví, úsměvy na každém kroku, láska a pochopení,...

Videorozhovor