Zimní období je ideální pro prohřátí celého organismu v teplé koupeli. Udělejte něco pro sebe, zapomeňte na chvíli na vánoční spěchy, nákupy a shánění dárků. Připravte si koupel, která vám pomůže obnovit fyzický i psychický klid.
V obchodech naleznete řadu různých solí do koupele lišící se nejen výrobcem, složením ale i vůní. Stačí přidat pár polévkových lžic, záleží na množství vody ve vaně. Do koupele můžete přidat pár kapek kvalitního esenciálního oleje, jako je například levandule, máta, eukalyptus, meduňka apod. Jen pozor, solná koupel by neměla trvat déle jak 20 až 25 minut. Po této koupeli je nutné se vždy osprchovat. Solná koupel je perfektní tečkou pro zakončení dne, ideálně si po ní hned jděte lehnout.
Jaké druhy soli zvolit?
Nejvhodnější je sůl z mrtvého moře, která pomůže i těm, kdo se potýkají s kožními problémy, trpí atopickým ekzémem či lupénkou. Tato sůl má antiseptické účinky a je efektivní pomocí i při problému zapáchajících nohou. Stejně tak je nápomocná k odplavení toxinů z těla a zlepšení prokrvení oběhu, což může přispět i k úspěšnému boji s celulitidou a celkově zlepšit stav pokožky. Dokonce bylo prokázáno, že koupel v soli může pomoci ke snížení bolesti hlavy a také pomoci s nespavostí. Skvělou volbou je i sůl mořská, himalájská nebo epsomská.
Zvláštním druhem je pak přírodní jódo-bromová sůl. Koupel v této soli přináší nejen psychické uvolnění, ale také vyniká pozitivním účinkem pro celý pohybový aparát - klouby, šlachy apod. Jódo-bromová sůl, respektive koupele s ní, se používají jako forma rehabilitace.
Příznivé účinky
Solné koupele dokáží uvolnit napětí, eliminovat stres, pomoc po celodenní námaze psychické i fyzické, ulevit od bolesti svalů a kloubů. Zkrátka dokáží působit na celé tělo, mají protizánětlivé i dezinfekční účinky. Vyčleňte si hodinu a půl třeba hned dnešní večer a jednu takovou koupel si dopřejte.
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Hypermobilita – výhoda vašeho těla nebo handicap?
Hypermobilita je nadměrná pohyblivost kloubů, kdy dochází k jejich uvolnění nad fyziologickou (přirozenou) mez. Pohyblivost kloubů a její rozsah se odvíjí od věku jedince, jeho pohlaví, dále stavu a postavení...
Čtěte dál
Pomalý a rychlý dopamin: Klíč k rovnováze štěstí a motivace

Thajské masáže – fenomén moderní relaxace

Prenatální diagnostika: Moderní přístupy a možnosti v těhotenství

Péče o klouby v zimním období – užitečné tipy a význam správné výživy

Balzámy na rty v zimě ochrání, ale mohou skrývat i zdravotní rizika

Trvanlivost bramborového salátu, vosích úlů nebo obalených ryb aneb bezpečnost potravin o Vánocích

První pomoc při dušení rybí kostí nebo záchvatu žlučníku – umíte reagovat správně?

Advent a hudba – proč ji tolik vyhledáváme a jak na nás působí?

Skořice v kosmetice: Krásně voní, ale má i svá úskalí

Vánoční dárky pro zdraví: Inspirace pro všechny
