Nová hubnoucí aplikace Noom vám umožní dosáhnout lepšího výsledku

Nová hubnoucí aplikace Noom vám umožní dosáhnout lepšího výsledku
zdroj: Shutterstock

Přizpůsobený hubnoucí plán, který je dostupný prostřednictvím stejnojmenné aplikace. Podle jejích tvůrců pomáhá tento stravovací systém lidem dosáhnout osobních dietních cílů. Co je na tom pravdy a pro koho se Noom opravdu hodí?

Osobní stravovací plán a přístup k vlastnímu poradci a trenérovi. To všechno klientům poskytuje mobilní aplikace Noom. V jejím rámci mohou hubnoucí také zaznamenávat své stravovací a cvičební návyky a diskutovat o celém procesu na stejnojmenné sociální platformě. Účelem Noom programu je tedy lidem pomoci zhubnout, získat kondici a udržet si zdraví.

Semaforem ku zdraví
K hodnocení potravin podle toho, kolik kilokalorií obsahují, používá Noom jedinečný systém barev, který připomíná křižovatkové semafory. Podobně jako na křižovatce zelená ukazuje, že můžete jet, označuje i v Noom aplikaci potraviny, kterých můžete sníst více, protože vás energeticky příliš nezatíží – jedná se třeba o špenát nebo brokolici. Červenou naopak dostanou potraviny, které obsahují více kilokalorií a měli byste jich proto sníst výrazně méně. Na základě těchto údajů pracují tvůrci aplikace na přizpůsobených hubnoucích plánech, o nichž tvrdí, že klientům pomohou dosáhnout dlouhodobých hubnoucích výsledků.

Algoritmus podle zadaných informací vyhodnotí, co potřebujete, a spojí vás s odborníkem
Co udělat, pokud chcete Noom vyzkoušet? Je třeba zakoupit předplatné a odpovědět na některé otázky buď na webu, nebo přímo v Noom aplikaci. Algoritmus potom navrhne plán na míru tak, aby vyhovoval požadavkům a potřebám dané osoby. Krátce poté, co se daný jedinec poprvé přihlásí, jej aplikace spáruje s vhodným odborníkem, který se stane jeho poradcem. Ten po celou dobu spolupráce poskytuje relevantní informace a rady, které by měly vést k dosažení stanovených cílů a k jejich udržení.

Kontakt s trenérem a komunitou motivuje k pokračování
Aplikace jako je Noom povzbuzují lidi, aby hubnutí pravidelně monitorovali. Úspěšnost této metody potvrdila jedna studie z roku 2017, podle níž ti, kteří pravidelně, často a důsledně zaznamenávají své stravovací návyky, mívají větší úspěch a trvalejší výsledky než ti, kteří to nedělají. Na druhou stranu věčné pozorování sebe sama a zaznamenávání má vlivem času tendenci ztrácet na efektivitě, protože „chuť k dílu“ upadá – aby tomu Noom předešla, poskytuje klientům dostatek motivace, aby ve snažení vytrvali. S tím pomáhá především kontakt s osobním trenérem a také s dalšími „souputníky“ na sociální platformě Noom.

Zdravá strava nezávisí jen na kilokaloriích, ale především na živinách
Noom možná vypadá dokonale, má ale i svá rizika. To hlavní spočívá ve skutečnosti, že uživatelé dlouhodobě nezaznamenávají jiné informace o potravě než jen to, kolik kilokalorií obsahuje. Zdravá strava by ale měla obsahovat také mikroživiny, jako jsou vitaminy a minerály. Uživatelé Noom tak většinou mají k dispozici pouze omezený obrázek svého stravování. Právě z toho důvodu nemusí být lékaři a dietologové nadšení, když zjistí, že jejich pacient propadl užívání Noom. Někteří Noom trenéři navíc nemají certifikaci americké Národní rady pro koučování zdraví a wellness. Trenéři s touto certifikací musí splňovat minimální úroveň znalostí a dovedností požadovaných pro zdraví a wellness koučování. Trenéři bez této certifikace mohou nabídnout nevhodné rady, které mohou ohrozit jak zdravé jedince, tak i ty, kteří mají komplikovanou anamnézu.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Zajímavé výsledky lékařských výzkumů uplynulého roku 2019

Každý rok odborníci ve všech lékařských oborech provádějí řady výzkumů, aby mohli lépe porozumět tomu, co lidi činí zdravými a šťastnými. Ani rok 2019 nebyl výjimkou. Jaká mimořádná zjištění světu medicíny...

Čtěte dál
Výhody a rizika stavu v ketóze. Ketodieta je účinná, jen ji musíte správně uchopit

Výhody a rizika stavu v ketóze. Ketodieta je účinná, jen ji musíte správně uchopit

Diety na principu tzv. ketózy jsou stále oblíbenější a to hlavně z důvodu, že mají vysoké procento úspěšnosti. Na internetu si můžete...
Trápí vás neustálá únava? Zde jsou tipy, jak se s ní vypořádat

Trápí vás neustálá únava? Zde jsou tipy, jak se s ní vypořádat

Domácnost, práce, sport, povinnosti. Stres, spěch, shon. Nutkání všechno stihnout a úzkost z toho, že se to nedaří. Takové a mnohé...

Videorozhovor