Už jste vyzkoušeli tyto potraviny pro podporu plodnosti a zvýšení libida?

Už jste vyzkoušeli tyto potraviny pro podporu plodnosti a zvýšení libida?

Co můžete dělat, když vám váš sexuální život zkrátka hapruje? Libido, sexuální touha, a samotný prožitek rozkoše nesouvisí jen s psychickým rozpoložením, ale také s fyzickou stránkou těla. Obě dvě složky se bez sebe neobejdou. Té fyzické lze ale skvěle pomoci – nehledejte nikde jinde, než opět v přírodě.

V přírodě najdeme mnoho zdrojů látek, které mají pozitivní vliv na sexuální funkce. Zpravidla se tak děje díky jejich účinkům na nš oběhový systém. Stimulace prokrvení celého těla má pak široký dosah – vyšší citlivost, lepší dosažení erekce a celkové povzbuzení sexuálních funkcí. Vybrali jsme pro vás pět doslova zázraků z rostlinného světa, které po dlouhodobém a pravidelném užívání prokazatelně příznivě působí na oběhový systém a svalstvo a dokáží zlepšit sexuální život.

Maca
Maca neboli „peruánský ženšen“ je v celé historii Inků známa jako plodina podporující libido a je to jednoznačně naše číslo jedna. V pohoří And je kořen Maca po staletí užíván ke zvýšení síly, vytrvalosti, vitality, staminy, plodnosti a libida. Je to adaptogen a superpotravina zároveň. Mnoho žen často trpí hormonálními dysbalancemi. Stabilizace hormonální hladiny, a to zejména hladiny estrogenu, pak s sebou přináší i zlepšení celkové psychiky a v případě post-menopauzálních žen i snížení symptomů menopauzy. U mužů jsou účinky podobné a některé studie dokonce naznačují i vliv na kvalitu a motilitu spermií.

TIP
Zamíchejte si každý den lžičku prášku Maca do kaše, jogurtu či smoothie....a zhruba po 3-5 týdnech rozhodně ucítíte rozdíl...

Chilli papričky
Že chilli papričky umí být pořádně ostré asi víte. Tyhle malé čertice dokáží ale pořádně rozparádit i sexuální apetit. Látka, která za onu pálivost a stimul může, se nazývá kapsaicin. Ten v těle podporuje uvolňování chemických entit, které mohou zvýšit libido a řetězovitě spustit uvolňování endorfinů, které jeho výši ještě podpoří.

Fíky
Podle dávných legend patřily fíky mezi oblíbené pochutiny egyptské královny Kleopatry. Vždyť právě v koši s fíky se ukrýval had, který ji svým kousnutím zbavil života. Starověcí Řekové si rovněž fíků nesmírně cenili a mnoho kultur je spojovalo s plodností. Fíky jsou do dneška oceňovány jako velmi smyslný pokrm. Údajně je to pro jejich podobnost ženským pohlavním orgánům...

Česnek
Česnek, že má potenci zvyšovat potenci? Podle všeho ano, ačkoliv se mu také říká zabiják polibku. Látka zvaná alicin, kterou česnek v hojném množství obsahuje, dokáže v těle zvýšit průtok krve a to nejenom do pohlavních orgánů. Tento trik nefunguje přes noc. Stejně jako u Macy, pokud chcete začít užívat jeho výhod, musíte ho konzumovat alespoň měsíc a pravidelně. Zvolit můžete i variantu kapslí s výtažkem z česneku a alicinu.

Kokosová voda
Voda z kokosových ořechů obsahuje mnoho elektrolyticky se chovajících iontů, stejně jako lidská krev. Z toho důvodu zlepšuje průtok krve a může zafungovat jako afrodiziakum. Kokosovou vodu pijte pravidelně samotnou nebo ji přidávejte do různých smoothies.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!