Vychytávky pro zdravější domov bez prachu a nežádoucích částic

Vychytávky pro zdravější domov bez prachu a nežádoucích částic
zdroj: Pixabay

Domov je místo, kde se často cítíme bezpečně a chránění před okolím. Ne vždy tomu tak ale fakticky je. Mikrosvět, který je ukrytý mimo naše makro vnímání je velmi bohatý. Mluvíme o mikroorganismech, které se nacházejí na místech, kde byste je třeba vůbec nečekali. Naštěstí existují prostředky, které pomohou jejich množství eliminovat.

V některých případech mohou mít moderní technologie na naše zdraví negativní dopad. Jako třeba sledování televize před spaním, což může mít negativní vliv na kvalitu spánku i dobrou kondici očí. Vedle toho ale existuje mnoho zařízení, která se mohou stát velkým pomocníkem. Podívejte se na tyto vychytávky, které učiní váš domov o mnoho zdravější. Inspirace k nám přišla jak jinak než ze Západu.

Automatický odstraňovač prachu
Většina lidí o prachu příliš nepřemýšlí. Zejména tedy pokud není vidět. Prach ale není jen nevzhledná věc, kterou musíme pravidelně stírat. Jedná se vlastně o kolektivní termín popisující širokou škálu organických a anorganických částic shromažďujících se ve vaší domácnosti. Většina je tvořena lidskými kožními buňkami, což je důvod, proč se v nejhojněji využívaných místnostech vyskytuje nejvíce prachu. Z těchto kožních buněk žijí mikroskopičtí prachoví roztoči, kteří se kamarádí s dalšími toxickými složkami nacházejícími se v prachu. Patří sem různé odpadní látky, pyly, bakterie, viry, části rostlin, hlodavců, hmyzu, těžké kovy nebo zbytky cigaretového kouře. S přihlédnutím ke všemu, co prach obsahuje, je tedy nutné konstatovat, že to není něco, co bychom měli ignorovat.

Pomoci vyčistit domácnost bez přílišné námahy může automatická prachová elektrocentrála, kterou si můžete nainstalovat do svého domu. Zapomeňte na zametání, které je zdlouhavé a jen prach rozvíří kolem. Elektrocentrálu stačí připojit k centrálnímu vakuovému systému a ona začne dělat svou práci. Vysávat prach. Můžete ji používat ve všech místnostech, včetně kuchyně a koupelny.

Vysavač s HEPA filtrem
Vysavač je rozhodně dobrá věc. A ještě lepší je, když jej doplníte speciálním HEPA filtrem (z anglického High Efficiency Particulate Air Filter = vysoce efektivní filtr vzduchových částic). Jeho absence totiž podporuje víření škodlivých bakterií a mikrobů v prachu. HEPA filtr nasává vzduch a potom prach filtruje, což zabraňuje pronikání škodlivých částic zpět do vzduchu a chrání váš domov o třídu výše.

Sprcha s filtrací
A když už jsme u té filtrace. Napadlo vás někdy, co všechno může vycházet ze sprchové hlavice? Povaha vody a cizorodé látky v ní obsažené mohou ovlivňovat zdraví, počínaje podrážděním pokožky a konče vážnějšími nemocemi. Řešení? Pořiďte si sprchovou hlavici s vestavěným filtrem, která nabídne mnohem zdravější a bezpečnější variantu.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!