Když klasická medicína nestačí, kineziologie může pomoci. V čem tento přístup spočívá?

Když klasická medicína nestačí, kineziologie může pomoci. V čem tento přístup spočívá?
zdroj: Adobe Stock

Zdravotní problémy s věkem přibývají, o tom není pochyb. Možná se potýkáte s chronickým onemocněním nebo se zkrátka necítíte fit a lékaři pro to nemají žádné vysvětlení. Napadlo vás někdy, že vaše obtíže mohou být spojeny s nějakým prožitým traumatem? Vyzkoušejte kineziologii, už po pár vyšetřeních se vám znatelně uleví.

Co je kineziologie?
Kineziologie je jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny, díky které je možné odhalit a vyřešit prožitá traumata a další negativní zážitky. Tento přístup se zabývá pohybovým aparátem člověka, protože předpokládá, že každý problém, ať už fyzický nebo psychický, má svůj původ v nevědomí. Právě tam se ukládají všechny vzpomínky už od prenatálního vývoje. Negativní zážitky mohou blokovat proudění energie v mozku a tím způsobit onemocnění, která se projeví úbytkem fyzického zdraví. Čím více prožitých traumat, tím viditelnější fyzické problémy. Kineziologie předpokládá, že obsah každého konfliktu se projeví místem a druhem vzniklých potíží, zatímco závažnost traumatu předurčuje jejich rozsah. Kineziologie pramení v tradiční východní medicíně, která vždy respektovala jednotu těla a ducha. Zároveň slučuje poznatky s psychoterapií a západní medicínou. Lékaři se shodují, že až 95 % onemocnění má psychosomatický původ. Prožitá traumata nás v různé míře ovlivňují. Z tohoto důvodu mohou být častými klienty i děti.

Vyšetření je šetrné, zvládnou ho i děti
Pacient obvykle kineziologii navštěvuje s jasně definovaným problémem. Někdy se ovšem stává, že svoje obtíže není schopen specifikovat, „pouze“ se necítí být ve své kůži nebo trpí zdravotními problémy, se kterými si lékaři nevědí rady. Specifickou skupinou jsou děti, s nimiž rodiče k terapeutovi přichází většinou s náhlými záchvaty pláče nebo nočními děsy. První návštěva je spíše orientační a slouží k tomu, aby terapeut pochopil příčinu problémů. Součástí je šetrné vyšetření, při kterém zjistí, jakým způsobem reagují pacientovi svaly na jemný tlak. Ta část těla, která je traumatem „zasažena“ je na dotek tuhá, nebo naopak oslabená. O tom, že se emoce projevují tělesnou nerovnováhou, svědčí například i běžně používaná výzva, aby se před sdělením špatné zprávy dotyčný posadil.

Kineziologie je svým způsobem kombinací jemných masáží svalového aparátu a zároveň psychologického sezení. Cílem a vlastně i úspěchem léčby je, když si pacient na traumatickou událost vzpomene a díky tomu se s ní dokáže vyrovnat. Terapeut se snaží odhalit příčinu pacientových problémů a dopátrat se traumatu, který je způsobil. Není schopen za něho situaci vyřešit, pouze ho nasměrovat správným směrem a podpořit ho, aby si sám pomohl. Protože jsou problémy individuální, není možné dopředu určit počet nutných návštěv u terapeuta. Většina pacientů ale absolvuje minimálně tři sezení.

Pokud vás trápí dlouhodobé problémy neurčitého charakteru, možná vám tento přístup může pomoci.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!