Jaké materiály oblečení volit v horkých dnech?

Jaké materiály oblečení volit v horkých dnech?
zdroj: Adobe Stock

Jak se vypořádat s tropickými teplotami ve městě, v zaměstnání, když potřebujete reprezentovat a eliminovat propocená kola v podpaží? Podstata spočívá v samotném výběru materiálu. Na jaké materiály se tedy zaměřit?

Léto a s ním související vyšší teploty jsou fajn a užíváme si to všichni. Období, kdy si lze užívat sluníčka takřka denně v hojné míře a na maximum, mít dostatek vitamínu D, je samozřejmě skvělé. Horké letní dny u vody jsou zcela nejlepší variantou, kdy se můžeme náležitě osvěžit ve vodě a obléct se jen do plavek. Jak se však efektivně a co nejlépe vypořádat s tropickými teplotami, které musíme trávit v práci, ve městě či v době našich povinností? Vzhledem k tomu, že vypotíme nemalé množství vody, je vhodné nechat vodu vypařit z těla, aby nás ochlazovala a ne naopak ještě přehřívala. Věřte, že pokud zvolíte adekvátní materiál, prokáže vám náramnou službu a vy se tak budete moci i v horkých dnech cítit příjemně, pohodlně a zároveň stylově. Na jaké materiály se lze spolehnout?

Není bavlna jako bavlna
Bavlna je jedním z nejvíce doporučovaných přírodních materiálů vhodných pro horké letní dny. Bavlna je známá jako nejvhodnější volba do veder díky svým vlastnostem, neboť pohlcuje pot, maz a je prodyšná. To je sice pravda, ale lepší variantou je zvolit oblečení z bio bavlny. Pro oblečení z bio bavlny je charakteristické, že výrobek neprošel žádným chemickým zpracováním, je tak více účinnější. Rovněž oblečení z bio bavlny je vhodné pro dětskou a citlivou pokožku, pro alergiky.

Efektivnější přírodní materiál ve znamení bambusu
Dalším přírodním materiálem je bambus. Oblečení z bambusu vyniká nejen prodyšností, ale má delší životnost než bavlna, stejně tak v porovnání s bavlnou dokáže zachytit a odvést až čtyřikrát více vlhkosti. Bambusové oblečení je velice jemné, měkké a poskytuje komfort v rámci nošení. Je velmi šetrné k pokožce. Ocenitelné je i pro antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Je tak ideální i pro alergiky. Bambusové oblečení dokáže neutralizovat zápach i po delší době nošení. A díky tomu, že prádlo z bambusových vláken je schopné pohlcovat i značné procento UV paprsků, je tak perfektní volbou právě pro letní období. Můžete si být jisti, že tento druh přírodního materiálu se dokáže vskutku náležitě vypořádat s nadměrným pocením.

Len, konopí i chambray pomohou v létě
Len náleží mezi jeden z nejstarších materiálů. V létě je ocenitelný, neboť je chladivý, velmi dobře savý, pevný a odolný vůči poškození. Na léto je perfektní volbou. Jedinou nevýhodou je, že se tento materiál velmi snadno mačká. Oblečení z konopí díky antibakteriálním vlastnostem je rovněž vhodné pro alergiky. Ošacení vyniká odolností, delší životností, prodyšností. V létě tento materiál efektivně chladí. Oproti lnu je však oblečení hrubší a na dotek surovější. V horkých dnech můžete zvolit chambray. Látka na první pohled připomínající denim, džínovinu, ale to je vše, co má s klasickým denimem společného. Tento materiál se vyznačuje jemnou strukturou, je velice příjemný, lehký, savý, prodyšný.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Obezita a COVID-19: Jak spolu souvisejí?

Obezita a COVID-19: Jak spolu souvisejí?

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí v současnosti uvádí 10 různých stavů a rizikových faktorů, které mohou zvýšit šanci jedince na rozvoj onemocnění COVID-19. Většinu tvoří respirační onemocnění,...

Čtěte dál
10+1 otázek: České pivo – v čem je unikátní a proč nám tak chutná?

10+1 otázek: České pivo – v čem je unikátní a proč nám tak chutná?

Jestli je český národ na něco pyšný, tak je to Jarda Jágr a české pivo. I přes to, že jde o alkoholický nápoj, jeho spotřeba u nás...
Nízkopurinová dieta: Vyzkoušejte karob – náhradu kakaa a čokolády

Nízkopurinová dieta: Vyzkoušejte karob – náhradu kakaa a čokolády

Karob je známý jako náhrada čokolády nebo kakaa. Není to sice úplně přesné označení, ale kdo chce podobnou variantu této pochoutky,...

Videorozhovor