Jak si prodloužit opálení až do podzimních měsíců?

Jak si prodloužit opálení až do podzimních měsíců?
zdroj: Adobe Stock

Cíleně chytáte přes léto bronz a nechcete o něj hned s nástupem podzimu přijít? Opálení si díky vybraným potravinám můžete udržet až o několik měsíců déle!

Jen oranžová to může být
Je to velmi jednoduché, stačí se řídit heslem „oranžová potravina = oranžová pleť“. Zařazujte do svého jídelníčku pravidelně mrkev, batáty, meruňky a na podzim dýně. Obsahují velké množství betakarotenu, který nejenom podpoří dobrý zrak, ale také prodlouží délku opálení. Všeho moc škodí, proto se nesnažte oranžovými potravinami přejíst. Místo bronzové barvy byste docílili spíše žlutooranžové a věřte, že to nevypadá dobře. Každý den si dopřejte rozumné množství a bronzová pokožka vám vydrží až do Vánoc. Kromě toho posílíte imunitu na nadcházející sychravé období.

Svěží pokožka díky kávě
Další potravinou, kterou oceníte, je káva. Možná patříte mezi osoby, které bez ní nevystrčí nohy z domu, ale tentokrát využijete sedlinu, která by jinak skončila v kompostu. Z kávové sedliny si připravte peeling, který aplikujte alespoň jednou týdně. Odstraní suchou kůži a tím zvýrazní opálení.

Pravidelná hydratace
Samozřejmostí je pravidelná hydratace pokožky. A to jednak důsledným pitným režimem, ale i používáním pleťových krémů nebo olejů po sprchování. Vyzkoušet můžete klidně mrkvový olej, ale nepřehánějte to s ním. Čemu se naopak vyvarujte, jsou dlouhé koupele ve vaně. Postupem času by se opálení smylo a nezbylo by po něm vůbec nic. Dejte přednost krátkým sprchám vlažnou vodou. Další tabu je depilace nohou voskem. Ten kromě chloupků odstraňuje i část vrchní kůže, která je opálená.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Na toto éčko si dejte pozor – může škodit střevu a konzumujeme ho zcela běžně

Na toto éčko si dejte pozor – může škodit střevu a konzumujeme ho zcela běžně

Podle nové studie může oxid titaničitý, tzv. titanová běloba (E171), běžné éčko používané v mnoha potravinách, ovlivnit trávicí systém. V jakých potravinách na něj můžete narazit a co v těle může způsobit?

Čtěte dál
Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty: Co by měl obsahovat, aby rty opravdu vyživil?

Balzám na rty, lidově řečeno „jelení lůj“, je kosmetický přípravek, který je vhodný pro dámy i pány. Podle čeho se ve výběru orientovat?...
Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Období podzimu se nese v duchu častých nachlazení. Proč někdo nemocem podlehne snáze a jiný odolá? Vše je otázka síly a efektivity...

Videorozhovor