Triky, které vám zásadně ulehčí vaše žehlení

Triky, které vám zásadně ulehčí vaše žehlení
zdroj: Shutterstock

Žehlení je nezbytná a potřebná činnost. Pokud však patříte mezi ty, pro které žehlení patří mezi nejméně oblíbenou domácí práci, tak zajisté přijdou více než vhod užitečné a praktické tipy na ulehčení. Někdy i maličkosti postačí. Co dělat, aby žehlení bylo efektivní a záživnější?

Žehlení zkrátka k životu patří, děláme to pro zdraví své i celé rodiny. Užitečné a osvědčené rady a triky se hodí každému. Nepohrdnou jimi zajisté ani ti, kdo mají žehlení coby jeden ze způsobů relaxace. Kombinací moderní technologie a zkušeností se rázem stane nenáročnou a mnohem rychleji provedenou činností.

Nepostradatelná materiální pomoc
Pro výkon této činnosti je nutné vytvoření adekvátního pracovního prostoru, aby se vám dobře žehlilo a nebolela vás záda. Základem je dobrá žehlička a nastavitelné žehlicí prkno ve správné poloze, ať už žehlíte vsedě či vestoje. Podstatná je taktéž stabilita žehlicího prkna. Není nezbytné přehnaně investovat do žehličky. Zlatý střed je vždy osvědčenou volbou.

Základem je správně pověšené prádlo
Správně pověšené prádlo vám velmi usnadní samotné žehlení. Čím lépe a pečlivěji prádlo pověsíte, tím snadněji a rychleji ho vyžehlíte. Při věšení je tak důležité každý kousek vytřepat, natáhnout, aby se co nejvíce narovnal. Prádlo věšet ihned po vyndání z pračky, aby nebylo po delší dobu ve zmačkaném stavu. Pokud se mokrá látka na ramínku či šňůře příliš prověšuje, dejte přednost sušení na rovné podložce či ručníku. Do značné míry usnadní následné žehlení věšení ve tvaru, který má mít výsledné oblečení, tj. narovnat límec, zapnout zip, knoflíky apod.

Systematičností ke snadnému žehlení
Adekvátní rozvržení prádla dle materiálu a teploty je základ. Začněte s věcmi, které se žehlí na nízkou teplotu a končete s těmi na nejvyšší teplotu. Tím si usnadníte práci, čas a hlavně také zbytečně neničíte žehličku. Se systematičností žehlení hned lépe odsýpá.

Efektivní triky
Na kropení prádla použijte teplou vodu, neboť se lépe vstřebává do látky. Bavlněný materiál vyžaduje nejen vyšší teplotu, ale také napařování, tmavší kusy žehlete po rubové straně, tímto eliminujete lesklé plochy, které nepůsobí nejlépe po estetické stránce. Pro rychlý, zvýšený účinek a prohřátí prádla je praktickou pomocí alobal. Ten dejte pod látku na žehlicím prkně. Alobal se při žehlení zahřeje a teplo se tak dostane na daný kousek prádla z obou stran.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Jak vhodnou stravou významně posílit imunitu

Období podzimu se nese v duchu častých nachlazení. Proč někdo nemocem podlehne snáze a jiný odolá? Vše je otázka síly a efektivity naší imunity, na kterou má vliv řada faktorů včetně stravy. A právě o...

Čtěte dál
Pět potravin, které jsou velmi dobrými zdroji vápníku

Pět potravin, které jsou velmi dobrými zdroji vápníku

Vápník je pro lidské zdraví velmi důležitý. Aby ho tělo mělo dostatek, je nutné doplňovat jej stravou. A to nejen mléčnými výrobky....
Nemáte rádi vedro a saunování? Pak zkuste pravý opak – kryoterapii!

Nemáte rádi vedro a saunování? Pak zkuste pravý opak – kryoterapii!

Zážitek, který trvá pár minut, ale stojí rozhodně za to po psychické i fyzické stránce. Řeč je o kryoterapii, terapii chladem. Pro...

Videorozhovor