Máte unavené nohy z práce? Zde je několik ověřených způsobů, jak se zbavit bolesti

Máte unavené nohy z práce? Zde je několik ověřených způsobů, jak se zbavit bolesti
zdroj: Shutterstock

Část těla, která je často a neprávem opomíjena – naše chodidla. Nejvyšší čas to napravit a věnovat chodidlům pravidelnou péči, kterou si zaslouží za každodenní službu, kterou nám poskytují. Nejlépe funguje prevence a každodenní péče.

Těžké a unavené nohy jsou způsobeny hned několika faktory. Často za tím stojí krevní oběh, který může být z důvodu dlouhodobého sezení či stání narušen. Stejně tak nedostatek pohybu a vyšší tělesná hmotnost mohou způsobovat problém s prokrvením. Je tedy nutné zabránit všemu, co může narušit oběh, jako například dlouhodobé sezení na jednom místě, příliš těsný oděv nebo horká koupel. Efektivním řešením pro zlepšení krevního oběhu je chůze, při sedavém zaměstnání využijte jakékoli příležitosti k činnosti, projděte se, lehce si zacvičte a doma si pak dejte nohy do zvýšené polohy, což je známé a opravdu účinné řešení.

Každodenní péče
Mějte na paměti, že i zde platí důležitost pravidelnosti, jen tak je možné dosáhnout účinku a výsledku. Chodidla si zaslouží pozornost každý den. A zabere vám to vskutku jen pár minut. Chodidla ideálně během koupele důkladně prsty promasírujte, dopřejte jim i peeling a poté je dobře promažte mastným krémem. Speciální krémy na chodidla pokožku vyživí, ale také zvláční, zjemní, zbaví únavy a prokrví.

Hlubší ošetření
Pokud vaše chodidla volají SOS, tak zvolte některou z osvědčených metod. Pro poskytnutí maximální hydratace a výživy stačí nanést na chodidla silnou vrstvu hydratačního krému nebo kokosového či bambuckého másla, zabalit nohy do sáčku či speciálních ponožek a nechat působit, nejlépe je přes noc. Pokud chcete něco s rychlejší dobou působnosti, tak můžete nanést na chodidla citron s tvarohem, zde postačí nechat působit hodinu až dvě. Postup je stejný, tj. zabalit taktéž do fólie.

Pro získání hladší a pružnější kůže, která hned tak nepopraská, se nabízí volba avokádové masky. Na nohy nanesete rozmačkané avokádo a necháte působit 20 až 30 minut. Pro vyšší účinek můžete opět chodidla zabalit do fólie.

Hýčkání v podobě blahodárné koupele
Alespoň jednou za čas je dobré si užít blahodárnou koupel, která poskytne okamžitou úlevou a zbaví vás typického pocitu unavených nohou. V tomto směru se můžete spolehnout na esenciální olej z máty peprné, borovice nebo jalovce, neboť působí jako povzbuzující balzám na unavené nohy s antiseptickým účinkem.

Co neopomenout
K výše uvedenému je třeba dopřát si peeling nohou, občasné masáže, procvičování, pohyb a kvalitní obuv. Jen tak pro zajímavost. Věděli jste, že o nohy lidé pečovali již 2400 let př.n.l. ? Existuje o tom důkaz, kdy se našel v egyptské hrobce obraz, na kterém je vyobrazena péče o nohy.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho s přáteli! A přidejte si nás na seznam.cz!

Také by Vás mohlo zajímat

Jarní úklid bez chemie krok za krokem

Jarní úklid bez chemie krok za krokem

Pro mnohé z nás nastal vhodný čas pro to, abychom se pustili do jarního úklidu našeho domova. Takový úklid je dobrý z mnoha důvodů, proces čištění může být velmi povzbuzující, omladí totiž náš vnitřní...

Čtěte dál
Duben, měsíc plný tradic: Na co všechno se můžete těšit?

Duben, měsíc plný tradic: Na co všechno se můžete těšit?

Plodnost, hojnost, nový začátek, naděje, láska. To vše symbolizuje duben, který je mnoha různými tradicemi protkán daleko více než...
Odborníci se vyjadřují k podpůrné léčbě nemoci COVID-19: Jaké léky a doplňky stravy jsou vhodné?

Odborníci se vyjadřují k podpůrné léčbě nemoci COVID-19: Jaké léky a doplňky stravy jsou vhodné?

K podpůrné léčbě se využívají běžně dostupné léky, množství symptomů onemocnění COVID-19 se dá úspěšně léčit. Vysokou účinnost léčby...

Videorozhovor