Zážitek, který trvá pár minut, ale stojí rozhodně za to po psychické i fyzické stránce. Řeč je o kryoterapii, terapii chladem. Pro koho je tato procedura vhodná a s čím vám může pomoci?
Kryoterapie je léčba extrémním chladem. Jde o terapeutickou metodu prostřednictvím hlubokého suchého mrazu, tj. extrémně nízkých teplot více jak – 110 °C po dobu 2 až 4 minut. Zásadním účinkem je působení proti bolesti, posílení obranyschopnosti a i působení proti chronickému i akutnímu onemocnění. Kryoterapie je laicky řečeno opakem sauny.
Rekondiční, preventivní a omlazující efekt
Působení nízkých teplot má pozitivní vliv na urychlení léčby měkkých tkání a kloubů po úrazu, pomáhá eliminovat otoky, snižuje bolestivost a napomáhá ke svalové a celkové regeneraci. Z tohoto důvodu je kryoterapie vhodná pro sportovce. Přímé působení chladu na povrchovou vrstvu kůže a její prokrvení má výrazný efekt na eliminování celulitidy. Pokud patříte mezi milovníky tepla a chlad i mráz nemáte rádi, věřte, že v tomto případě i vy po první návštěvě kryoterapie budete překvapeni úžasným zážitkem a budete se cítit příjemně.
Pro koho ano, pro koho ne
Tato metoda je vhodná i pro osoby, které jsou sužovány migrénou, zánětlivým revmatickým onemocněním měkkých tkání, roztroušenou sklerózou, lupénkou a jinými kožními problémy. Kryoterapie pomůže při chronickém onemocnění dýchacích cest, senné rýmě, po plastických operacích. Dále pomůže při problémech s pískáním či zvoněním v uších. Naopak ale není vhodná pro lidi trpící klaustrofobií. Kryoterapii nemohou absolvovat lidé mající těžkou alergii na chlad. Rovněž není možné v případě akutního onemocnění srdce a oběhu, extrémně či neléčeným vysokým krevním tlakem. Při závažných akutních či chronických chorobách je nutné předem konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
Co s sebou
Dámy ručník, šortky, teplejší ponožky nad kotníky a vršek od plavek či klidně starší plavky. Pánové rovněž ručník, ponožky nad kotníky, krátké šortky a nezbytný ručník. Pokud nosíte kontaktní čočky, není žádný problém, zcela nevadí. Stejně tak není třeba se obávat extrémního mrazu, neboť prostředí je suché a nehrozí nebezpečí omrznutí. Zdejší mrazík jen příjemně štípe, ale neublíží.
Projděte si další články
Také by Vás mohlo zajímat

Bosá chůze: Přínosy, rizika a pohled odborníků
V posledních letech se stále častěji mluví o chůzi naboso jako o způsobu, jak se vrátit k přirozenému pohybu. Téma bosé chůze, nebo také „barefoot“, není zdaleka jen módní záležitostí, ale má hluboké kořeny...
Čtěte dál
Co udělá digitální detox? Jak se změní vaše mysl i tělo, když odložíte telefon

Hypermobilita – výhoda vašeho těla nebo handicap?

Pomalý a rychlý dopamin: Klíč k rovnováze štěstí a motivace

Thajské masáže – fenomén moderní relaxace

Prenatální diagnostika: Moderní přístupy a možnosti v těhotenství

Péče o klouby v zimním období – užitečné tipy a význam správné výživy

Balzámy na rty v zimě ochrání, ale mohou skrývat i zdravotní rizika

Konec starého a začátek nového – na co se připravit v roce 2025?

Vysoká hladina homocysteinu v krevních testech: Co to znamená a jaká jsou rizika?

Jak si po létě co nejdéle udržet opálenou pokožku

Změny počasí a jejich souvislost s migrénou
